п'ятниця, 14 вересня, 2018, 14:09 Економіка
Політолог пояснила важливість чергового траншу від ЄС
ZIK
ZIK

Надання Україні макрофінансової допомоги з боку Європейського Союзу дуже важливе в ситуації, коли країна вступає у політичний сезон в той час, як продовжуються бойові дії. Підтримка наших партнерів означає, що які б зусилля ззовні не докладалися, це не зупиняє процес реформ.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловила політолог Олеся Яхно.

Вона переконана, що надання Україні Європейським Союзом макрофінансової допомоги на суму 1 мільярда євро – це дуже позитивне рішення бодай тому, що ця допомога надаватиметься під доволі низькі відсотки.

«Це дуже позитивний сигнал для інвесторів. Це рішення обговорювалось безвідносно до траншу Міжнародного валютного фонду. Хоча ці два випадки пов’язані між собою з точки зору міжнародної фінансової допомоги», – підкреслила експерт.

До того ж, наголосила фахівець, надання цієї допомоги дуже важливе в ситуації, коли в Україні вже, фактично, стартувала передвиборча кампанія, а в той же час продовжуються військові дії.

«Україна перебуває в ситуації потреби себе обороняти. Коли Європейський Союз паралельно з МВФ надає нам допомогу саме на структурні конституційні реформи, це, звичайно, є дуже позитивним моментом для України. Це свідчить про те, що які б зусилля ззовні хтось не докладав, це не зупиняє процес реформ», – запевнила Олеся Яхно.

Вона зазначила, що Європейський Союз та західні партнери загалом роблять ставку на інституційні реформи, а не лише на особистісний фактор.

«Це дуже позитивно. І мені здається, що це доволі добре стимулюватиме і всередині країни частину політичної еліти, і ззовні це додає нам сили. Тому в будь-якому випадку завжди є позитивним те, коли не просто виділяються гроші, а й паралельно обговорюється, на що їх витрачати, коли є певний перелік реформ, на які вони необхідні», – підсумовує політолог.

Як повідомлялося, Європейський Союз та Україна підписали кредитну угоду про надання останній макрофінансової допомоги на суму 1 мільярд євро.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 04:12 :42