Новини » Суспільство 14 вересня, 2018, 17:10
«Немає сексу – немає соло»: двадцять артистів звинуватили відомого хореографа у домаганнях
Ян Фабр. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Ян Фабр. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

20 співробітників і стажистів театральної компанії «Троблейн» (Troubleyn) опублікували відкритий лист, в якому звинуватили засновника трупи, бельгійського режисера, хореографа і художника Яна Фабра в сексуальних домаганнях, сексизмі та мізогінії.

Лист підписали колишні виконавці та практиканти, які працювали на Фабра в різний час, починаючи з 1998-го по 2018-й. Вони стверджують, що за останні два роки через домагань з трупи звільнилися шестеро осіб. Після відходу багатьом з них знадобилася психологічна допомога, пише meduza.

Один з авторів листа розповів, що ще 15 років тому в компанії діяло негласне правило «Немає сексу – немає соло». Вісім колишніх співробітників заявили, що отримували від Фабра запрошення взяти участь в напівсекретних фотопроектах в його будинку, де хореограф їх домагався. Після цього Фабр нібито допускав їх до сольних партій; а ті, хто не погоджувався, зазнавали переслідувань, агресії і маніпуляцій.

Колишні співробітники стверджують, що Ян Фабр принижував їх і придумував образливі прізвиська, в тому числі расистські та дискримінаційні. Він довів одну з артисток до сліз, назвавши її «товстою» і припустивши, що вона вагітна. Іншій артистці він сказав: «Ти прекрасна, але тобі не вистачає розуму, безмозга курка».

Міністр культури Фландрії Свен Гац заявив, що стурбований змістом листа. Його адміністрація проводить попереднє розслідування. Власну перевірку також організувала прокуратура Антверпена.

Ян Фабр в минулому говорив в інтерв’ю VRT в червні 2018 року, що за всі роки, що він керує компанією Troubleyn, у нього не виникало проблем, пов’язаних із сексуальними домаганнями.

Відомий хореограф у відповідь на звинувачення розмістив на своєму сайті звернення, в якому від імені компанії висловив жаль, що за цими надуманими звинуваченнями в ЗМІ вже встигли засудити і самого Фабра, і його дітище, пише newsru.com.

«Це відкритий лист суцільна інсинуація. Це сумно, що в ньому міститься стільки неправди. У компанії немає ніякої «таємної» практики фотографування співробітників. А всі зроблені знімки пов’язані з відомим художнім проектом художника Яна Фабра. Багато з цих робіт були видані і опубліковані в серіях фотографій. Що стосується пропозицій інтимних послуг в обмін на сольні партії, то це також неправда», – йдеться у зверненні керівництва «Троблейн».

Там підкреслили, що в компанії весь робочий процес відбувається зі взаємною повагою і згодою. І ніхто нікого не змушує робити щось неприпустиме.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 06:04 :07