Новини » Політика 14 вересня, 2018, 23:27
Насалик зізнався, що жодного імпортного паритету щодо ціни газу бути не може, – Ставнійчук
ZIK
ZIK

Сам міністр Насалик після чергового засідання уряду заявив, що питання ціни на газ є політичним питанням.

На цьому наголосила член Венеціанської комісії в Україні у 2009-2013 роках Марина Ставнійчук в ефірі «Спецпроекту з Наташею Влащенко» на телеканалі ZIK.

«Імпортний паритет ціни газу може бути тільки в тому випадку, коли в країні є ринок газу, і коли населення має можливість купувати газ у різних компаніях. Але сам міністр енергетики й вугільної промисловості Ігор Насалик зізнався, що жодного імпортного паритету в газовому питанні не може бути. Адже для населення продається 97% українського газу», – підкреслила Марина Ставнійчук.

Експерт зауважила: уряд має розуміти, що в Україні є багато фахівців, які розуміються на стосунках із Міжнародним валютним фондом і на тому, що насправді вимагають від України європейські та світові структури.

«Коли прем’єр Гройсман киває на МВФ і каже, що це міжнародний кредитор примушує український уряд підвищувати ціну газу, то ми – експерти, чітко розуміємо, що МВФ вимагає тільки створення реального ринку газу в країні. До того ж, сам міністр Насалик після чергового засідання уряду заявив, що питання ціни на газ є політичним питанням. І як міністр енергетики він вважає, що ціна на газ для населення має впасти на 5%», – наголосила Марина Ставнійчук.

Як повідомлялося, за словами експертів, в Україні не вистачає аудиту ситуації у газовій галузі для того, щоб зрозуміти, скільки газу видобувають та якою є його реальна собівартість.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-16 19:45 :17