Новини » Політика 14 вересня, 2018, 19:50
Нардеп Бондар переконаний, що РФ потрапила в розставлену для України релігійну пастку
ZIK
ZIK

Будь-які об’єднавчі релігійні процеси мають бути добровільними, без тиску праворадикалів, політиків чи держави та без поспіху.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив народний депутат України (група «Відродження») Віктор Бондар.

Гість програми, коментуючи інформацію про те, що патріарх Кирило припиняє згадувати Вселенського Патріарха Варфоломія під час богослужінь, зауважив, що РФ десятиліттями розставляла пастки для України у різних напрямах – політичному, економічному, релігійному, а за останні чотири роки сама почала в ці пастки потрапляти.

З його слів, релігійне питання залишалося єдиним, що тісно пов’язувало Україну та РФ. Політик зауважив, що нині створене Росією релігійне протистояння поглиблює протистояння між РФ та Україною: «Вони самі себе загнали у цю ситуацію».

На думку Віктора Бондара, РФ не затягне за собою Україну в ізоляцію, бо Україна відбулася як держава. Нардеп зазначив, що РФ треба було «відпускати» Московський патріархат в Україні: «Але вони вже не могли це зробити, бо на фоні війни, економічної війни, постійних санкцій, окупації Криму, вони вже не могли в релігійному питанні дати задній хід. Вони Московський патріархат в Україні загнали у надзвичайно складну ситуацію».

Політик застеріг, що попереду – вибори, і коли Українській церкві дадуть томос про автокефалію, у націоналістичних сил може виникнути бажання захоплювати храми УПЦ (МП). Віктор Бондар наголосив, що правоохоронці мають бути напоготові і не дати таким подіям розгорнутися.

Народний депутат також наголосив, що будь-які об’єднавчі релігійні процеси мають бути добровільними, без тиску праворадикалів, політиків чи держави та без поспіху.

«Не можна примусово проводити перейменування патріархатів, не можна примусово забирати приміщення, бо ми можемо напоротися на внутрішні конфлікти у кожному селі, я вже не говорю – на рівні держави», – резюмував Віктор Бондар.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського Патріарха з проханням видати томос про автокефалію православної церкви в Україні.

19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Як повідомив Президент Петро Порошенко, Вселенський Патріархат ухвалив рішення про право Вселенського Патріархату без урахування думки Москви надавати всім державам права на створення Помісної церкви.

Раніше у Російській православній церкві заявили, що розірвуть євхаристійне спілкування з Константинопольським патріархатом у разі, якщо православна церква України отримає автокефалію.

14 вересня стало відомо, що патріарх Російської православної церкви Кирило припиняє згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія під час богослужінь.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-21 14:28 :18