Новини » Політика 14 вересня, 2018, 11:19
На посади суддів до Вищого антикорупційного суду подалися 95 кандидатів
Фото: dt.ua/JanPietruszka/Depositphotos
Фото: dt.ua/JanPietruszka/Depositphotos

Станом на 14 вересня, останній день подачі заявок на посади суддів до Вищого антикорупційного суду, документи подали 95 кандидатів.

Відповідні дані оприлюднила Вища кваліфікаційна комісія суддів.

На посади суддів Антикорупційного суду подали заявки 71 охочих. Зазначимо, що 27 серпня таких кандидатів було лише шестеро.

До Апеляційної палати суду заявки подали 24 кандидати.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них – 12 посад до Апеляційної палати, – передає «Громадське».

Якби до кінця терміну прийому заявок їх було недостатньо для заміщення усіх вакантних посад – конкурс мали б оголошувати знову, а запуск роботи Вищого антикорупційного суду відкладали.

Зазначимо, що конкурс на посади суддів до Антикорупційного суду оголосили ще 2 серпня. Заявки почали приймати з 8 серпня, останній день подачі – 14 вересня.

У липні прем’єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

Створення Антикорупційного суду – одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій – розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог – підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

21 червня Верховна Рада України ухвалила закон про створення Вищого антикорупційного суду України. За відповідне рішення проголосувало 265 народних депутатів.

14 червня Порошенко спрямував закон про утворення Антикорупційного суду до Вищої ради правосуддя. 18 червня Вища рада правосуддя підтримала проект закону.

19 червня президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект про створення Антикорупційного суду.

Також президент Порошенко заявляв, що Антикорупційний суд має запрацювати у 2018 році.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 07:47 :06