п'ятниця, 14 вересня, 2018, 16:26 Політика
Козаченко про НАБУ: Відбувається становлення антикорупційного органу
ZIK
ZIK

Антикорупційне бюро розвивається у складних умовах. З одного боку, є запит суспільства, з іншог – нема політичної волі. У справі Омеляна, ймовірно, ще триває слідство, а отже докази і матеріали – засекречені.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорила директор люстраційного департаменту у 2014-2016 роках Тетяна Козаченко.

«Те, що в країні існує політичний вплив і тиск – це факт. Я бачу, що зараз відбувається становлення антикорупційного органу – НАБУ. Він пробує рости у дуже складних умовах: коли є запит суспільства, а політичної волі – нема. Тому для мене НАБУ не є політичною зброєю на замовлення третіх осіб», – наголошує директор люстраційного департаменту у 2014-2016 роках Тетяна Козаченко.

На її погляд, ті, хто спостерігають за подіями довкола міністра інфраструктури Володимира Омеляна, є потенційними суб’єктами маніпуляції, адже поки що доступу до доказів нема.

«Ми говоримо про правоохоронний орган, докази і матеріали, які є у кримінальному провадженні. Однак, у нас нема доступу ні до доказів, ані до підозри. Тому ми не можемо дати повноцінний аналіз», – зауважує експертка.

Директор люстраційного департаменту у 2014-2016 роках припускає, що таємниця слідства все ще триває, бо нема обвинувального акту, а матеріали нерозкриті та не передані до суду.

«На мою думку, ми мусимо дати органу час попрацювати. Водночас, Омелян має право захищатися у той спосіб, який вважає за потрібне. Слід набратися терпіння, а висновки робити на підставі фактів і документів, які стануть публічними», – підкреслює Тетяна Козаченко.

Водночас, засновник «State Watch» Олександр Лємєнов переконаний, що будь-що можна пов’язати з будь-чим, головне – бажання.

«В Україні є стаття 368 з приміткою 2 про незаконне збагачення, під яку підпадає справа Омеляна. Ретроспективної дії цей закон немає, а відповідальність встановлена лише з березня 2015 року. Якщо відтоді і до сьогодні нема ознак правопорушення, то Омеляну нічого хвилюватися», – каже Олександр Лємєнов.

Деякі не дуже розумні депутати чи ті, що зловживають своїми законодавчими правами, хочуть перенести кримінальну відповідальність за незаконне збагачення на нові терміни, зауважує засновник «State Watch».

«Наразі вже зареєстрований цей законопроект в Раді. Якщо ухвалять – знову буде «відкат» на кілька років вперед. Ключове тут те, що за незаконне збагачення можна притягнути людину лише протягом останніх трьох з половиною років», – додає засновник «State Watch» Олександр Лємєнов.

Нагадаємо, сьогодні під час судового засідання, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що слідчі «перекопали» по ньому інформацію ще з 2000 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-22 17:26 :15