Новини » Політика 14 вересня, 2018, 14:04
Казанський: Мир будь-якою ціною призведе лише до загострення ситуації всередині України
ZIK
ZIK

Якщо, наприклад, повертати окуповані території України на умовах федералізації, які пропонує Росія, то це призведе до ще більшого конфлікту всередині України. Адже РФ делегуватиме в український парламент «своїх» парламентарів, міністрів у Кабмін, що призведе до втрати суверенітету.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив журналіст Денис Казанський.

«Ми чуємо вже багато років різні гіпотези про те, що ось-ось Донбас повернеться, буде реінтеграція і вже начебто про це домовилися. Якщо ви просто пошукаєте у Гуглі, то ви побачите, що такі заяви робилися, наприклад, ще Тукою, який казав, що точно це станеться у 2016 році. Потім теж саме говорилося про 2017 і 2018 роки. Але так нічого не відбулося і до президентських виборів в Україні теж не варто чекати якогось прогресу в цьому напрямку», – сказав Казанський.

Також він зазначив: якщо говорити про повернення окупованих територій, то справа в умовах, на яких це все буде повертатися.

«Не можна війну припинити, її можна виграти або капітулювати. Зараз же ми дійшли до моменту, коли немає ні миру, ні війни і така ситуація може дуже довго тривати. Якщо ж почати переговори, то постає питання, на що ж можна піти?», – вважає він.

За його словами, якщо буде йти мова про повернення окупованих територій на умовах якогось особливого статусу, то Росія чітко висуватиме свої вимоги.

«Нещодавно вийшло свіже інтерв’ю депутата Держдуми Росії Затуліна, який заявляв федеральному агентству новин, що «наша ціль – це федералізація України». Тобто вони готові повернути Донбас, але лише для того, щоб посилити проросійське лобі в Україні через федералізацію та статус російської мови як другої державної назавжди. Фактично, це ті вимоги, які вони нам завжди пропонували», – наголосив Казанський.

Але якщо на цих умовах повертати окуповані території, він вважає, що це  призведе до ще більшого конфлікту всередині України.

«Якщо повертати Донбас на російських умовах якогось автономного князівства і, фактично, здаючи Росії «пакет акцій» в нашому парламенті, він буде де-факто територією України, але керуватимуть усім з Росії. Адже вони делегуватимуть в наш парламент своїх парламентарів, міністрів у Кабмін. Це призведе до втрати суверенітету і точно не відновить мир», – прокоментував він.

За його словами, багато хто думає, якщо Україна отримає мир на будь-яких умовах і найбільше про це говорить Рабінович.  То це лише може призвести до ще більших втрат та запеклішої війни.

«Є дуже багато прикладів в історії, коли поразка на фронтах призводила до повстання всередині країни, жахливих політичних криз, вбивств та встановлення фашистських режимів, як це було, наприклад, в Німеччині. Тому, якщо хтось сподівається на мир будь-якою ціною, то це призведе лише до сутичок у Києві», – додав він.

Нагадаємо, за статистикою, населення окупованого Донбасу стрімко вимирає. За останні 7 місяців смертність склала 20227 осіб, з яких 63 дитини до 1 року. За цей же час народилося всього 6112 немовлят.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-21 06:27 :03