Новини » Події Читать эту новость на русском

Хімічні викиди в окупованому Криму: У ґрунті виявлено підвищений вміст сульфатів

Завод «Кримський титан» в Армянську, анексований Крим. Фото: news.allcrimea

У пробах ґрунту, які взяли біля свердловини з питною водою у Херсонській області, виявили підвищений вміст сульфатів.

Про це йдеться у відповіді Державної екологічної інспекції України в Херсонській області на запит «Крим.Реалії».

За інформацією Держекоінспекції, 31 серпня фахівці взяли проби ґрунту в точках постійного моніторингового спостереження за впливом викидів із заводу «Кримський титан» на стан ґрунту в районі Преображенської сільської ради Каланчацького району та Першокостянтинівської сільської ради Чаплинського району, а також біля контрольних пунктів в’їзду-виїзду «Чаплинка» і «Каланчак».

Згідно з результатами експертизи, біля свердловини питної води на території Преображенської сільської ради та біля пункту пропуску «Каланчак» вміст сульфатів у ґрунті перевищений в порівнянні з минулими роками.

Джерело: krymr.com
Джерело: krymr.com

Також зазначається, що 5 вересня фахівці взяли проби ґрунту в селах Олександрівка, Преображенка та біля свердловини питної води на території Преображенської сільської ради в Каланчацькому районі, а також у селах Первоконстантинівка, Григорівка, Нововолодимирівка та Іванівка в Чаплинському районі.

У порівнянні з пробами, взятими 31 серпня, вміст сульфатів збільшився в селі Першокостянтинівка (з 78,2 мг/дм3 до 119,32 мг/дм3) і біля свердловини питної води на території Преображенського сільської ради (с 312,8 мг/дм3 до 617,4 мг/дм3). В останній локації також збільшився вміст хлоридів (з 46,15 мг/дм3 до 103,0 мг/дм3).

У відомстві додали, що 12 вересня фахівці знову взяли проби ґрунту в вищезазначених точках для подальших досліджень.

На півночі окупованого Криму – в Армянську – стався викид невідомої речовини в атмосферу. Через нього утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев.

Ймовірною причиною цього називали випари вмісту кислотонакопичувача, який використовує завод «Кримський титан».

Про це активно відреагували користувачі соцмереж.

Почали з’являтися повідомлення, що через хімічні випаровування в Армянську, на півночі окупованого Криму, металеві предмети покриваються іржею і навіть запаковані таблетки зеленіють.

Згодом прес-служба Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України повідомила про те, що на Херсонщині прикордонники зафіксували факт хімічного забруднення з території окупованого Криму. Український омбудсмен передала інформацію про екологічну катастрофу в Армянську в ООН і ОБСЄ.

3 вересня токсичні хімічні речовини виявили в повітрі в Херсонській області.

Прикордонникам, які несуть службу на адмінкордоні з Кримом, видали засоби спецзахисту через хімічні викиди.

Директор «Кримського титану», розташованого в анексованому Російською Федерацією Криму, заявив, що роботу заводу повністю припинять.

Довідка IA ZIK.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.Loading...