п'ятниця, 14 вересня, 2018, 12:45 Політика
Горбач: Пограбувати і зруйнувати Донбас, а потім віддати Україні, – таким був план РФ
ZIK
ZIK

Оскільки в Росії зрозуміли, що не вдасться створити «Новоросію», там вирішили розробити новий план і зруйнувати територію Донбасу та частину Приазов’я, а згодом повернути їх Україні для того, щоб мати на неї вплив.

Про це в ефірі інформаційно-політичного проекту «Прямим текстом» на телеканалі ZIK говорив політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимир Горбач.

«Як тільки близько трьох років тому розпочались розмови про Мінські домовленості, можна було провести аналіз, до чого це може призвести. Очевидним було те, що російський план полягав у тому, щоб назад, так би мовити, «втюхати» територію, яка буде розграбована та зруйнована», – сказав Горбач.

Він розповів, що окупація торкнулася не лише території Донбасу, а й Приазов’я. Тому на сході насправді дуже складна ситуація.

«Головним для Росії було не втратити контроль над українськими територіями, тому вони згодом планували їх передати в юрисдикцію України, щоб мати вплив на всю країну. Адже  в РФ зрозуміли, що їм не вдасться створити «Новоросію». І такий план існує вже як мінімум три або навіть і три з половиною роки», – розповів він.  

Також політичний аналітик зазначив, що свого часу навіть були розмови про те, щоб поміняти Крим на Донбас або ж якимось чином на Сирію. Але нічого з цих розмов не втілилося в життя і, мабуть, у майбутньому теж не реалізується, бо без України неможливо про щось домовлятися.

«Ми часом в гіпотезах применшуємо своє власне значення, але ми відіграємо найважливішу роль у цій ситуації. Бо нам не можна, як дехто каже, «втюхати» щось. Хоча за певною гіпотезою про те, що «плюс Донбас, мінус Крим» лежить відгадка початку кризи в Україні та чому була спровокована війна на Донбасі», – наголосив Горбач.

Він вважає, це було зроблено саме для того, щоб Україна визнала окупацію Криму і таким чином, буцім, зняла б усі проблеми.

«Було створено дві проблеми, щоб обміняти одну на іншу і начебто тоді б всі були задоволені. Насправді, це була певна стратегічна хитрість з російського боку, яку, все ж таки, можна прочитати, як і більшість намірів і прагнень в сучасному світі, які можна простежити через конкретні дії», – додав він.

Нагадаємо, полковник запасу, експерт з питань державної безпеки Ярослав Грабовський вважає, що систематичне нав’язування українському суспільству тези про безальтернативність введення миротворців на Донбас, постійні мандрівки вітчизняних посадовців cвітом та принизливе вмовляння про введення миротворчих сил останнім часом стали стрижнем зовнішньої політики чинної в Україні влади.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 06:20 :58