Новини » Політика 14 вересня, 2018, 21:20
Голова «Основи» пояснив, який компроміс пропонує партія з рекламних щитів
ZIK
ZIK

У розпал передвиборчої кампанії дедалі частіше можна побачити політичну рекламу різних партій і політиків. Втім, дещо виділяються білборди партії «Основа» з красномовним гаслом «Компроміс – це основа миру». Та чи можливий компроміс з агресором?

На це питання відповів голова партії «Основа» Андрій Ніколаєнко в ефірі політичного проекту «FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко» на телеканалі ZIK.

Він підкреслив, що сьогодні більшість сприймає слово «компроміс» у відношенні до зовнішньої політики. Натомість коли партія «Основа» пропонує компроміс – це 5 тем, що мають сприяти розвитку країни.

«Війна розвитку не сприяє, відповідно нам потрібен буде мир, але це дуже довга розмова, тому залишу її на кінець. Ми пропонуємо 5 тем компромісів. Перший і найголовніший компроміс, який має бути досягнутий – це баланс інтересів між людьми і владою», – підкреслив дипломат.

За його словами, не може продовжуватись така ситуація, коли влада вважає, що вона є головною цінністю, а люди її обслуговують. Політик підкреслює: саме про це під час зустрічей найчастіше говорять люди – вони хочуть балансу між владою та людиною.

«Вони хочуть, щоб в людини з’явилась можливість контролювати владу. Ми пропонуємо референдуми і питання відкликання депутатів – набір інструментів, якими цього компромісу можна досягти. Дуга тема компромісу – компроміс між центром і регіонами. Це не тільки момент децентралізації заради розвитку, що відбувся», – наголошує Андрій Ніколаєнко.

Він переконаний, що децентралізація та наближення влади до людини дасть можливість, з одного боку, подолати корупцію у владних органах, а з іншого – динамічно розвиватись і стимулювати до розвитку місцеві громади.

«Наступний компроміс – між сходом і заходом України заради єдності. Коли ми кажемо західна або східна Україна, виникають питання або мови, або віри, або історії. Ми хочемо сказати, що ті питання, які сьогодні роз’єднують українців і відволікають від виконання головних завдань – закінчення війни та економічного розвитку, взагалі не мають виноситись на порядок денний», – певен голова партії «Основа».

Він наголосив, що в усіх цих питаннях має бути досягнуто компроміс, який має полягати в тому, що є загальнонаціональні речі, які не обговорюються. Зокрема те, що єдиною державною мовою може бути лише українська.

«Регіони по-різному дивляться на багато з цих питань. Влада повинна розуміти, що такі питання потрібно виносити в бік, натомість піднімати ті, що об’єднують. Але там складно рухатись одними деклараціями – потрібно пропонувати програми та виконувати їх», – каже політик.

Як повідомлялося, лідер партії «Основа» Сергій Тарута висловив думку, що переговорний процес із Російською Федерацією щодо Донбасу потрібно «перезавантажити».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 08:42 :20