Новини » Суспільство 14 вересня, 2018, 15:18
Експерт про перевірку доходів: Рука руку миє
ZIK
ZIK

Надіславши відповідний запит до Державної фіскальної служби, можна легко перевірити, які доходи отримує людина. Адже індивідуальний податковий номер мають майже усі громадяни України. Через нього можна перевірити скільки коштів, від кого і з якою метою надходять на рахунок.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив головний експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ Олександр Лємєнов.

«Мені нещодавно прилетів «привіт» за мою роль при запуску Державного бюро розслідувань. Один із кандидатів, який колись був очільником однієї з регіональних митниць, через своїх дружків вирішив дізнатися, які у мене є доходи. Вони легко перевірили, скільки коштів мені перерахували минулого року», – розповідає експерт.

Він наголошує: пригадати інформацію щодо своїх статків зовсім нескладно, якщо отримуєш їх чесним шляхом.

«Якщо я був би чиновником і журналіст розпитував мене щодо моїх статків, то я не те що озвучу ціни свого майна, а й пригадаю, коли купував його. Це не проблема, якщо ти це чесно заробив – абсолютно все можна пояснити», – переконаний Олександр Лємєнов.

За умови правильного і чесного підходу до заповнення декларацій, усе можна пояснити, підкреслює експерт.

«А якщо хтось починає «виляти» і казати, що все це – політична відповідальність, то я першим би вимагав розбирати декларацію. Просто не треба забувати, що Омелян не з Марса спустився на посаду міністра. Він працював публічним службовцем майже двадцять років. Очевидно, що його майно і родичів можна перевірити по ІПН», – зазначає Олександр Лємєнов.

Втім, процес перевірки декларацій та індивідуального податкового номера ускладнюється через бюрократизм, затягування роботи Державної фіскальної служби, каже експерт.

«Давня українська приказка добре характеризує політичну ситуацію: «Рука руку миє». Не варто забувати, що для перевірки потрібно 19 державних реєстрів та баз даних, в НАЗК є 12 чи 14. Тому вони ніяк не зможуть провести нормальну перевірку», – упевнений Олександр Лємєнов.

До того ж НАБУ з останніх сил намагається продемонструвати хороший результат роботи, каже експерт антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ.

«Якщо НАБУ буде публічно перекритим, то його знесуть. Тому ключова мета Ситника – вберегти інституцію і працівників. Там не всі покидьки, є і хороші люди, хоч і, на мою думку, їх менше», – додає Олександр Лємєнов.

До слова, як повідомляє «Українська правда», трьом детективам Антикорупційного бюро, Служба безпеки України вручила підозру за методи їхньої роботи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-21 18:43 :48