Новини » Економіка 14 вересня, 2018, 15:35
Економіст Савченко спрогнозував, якою буде інфляція у 2019 році
ZIK
ZIK

Наступного року інфляція буде трохи менше 10%, а бюджетний дефіцит буде зменшуватися.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення сказав економіст Олександр Савченко.

Експерт, коментуючи прогноз КМУ щодо рівня інфляції у 2019 році на рівні до 10%, вважає, що цифри – реалістичні. Водночас прогноз НБУ щодо рівня інфляції 5% Олександр Савченко вважає менш реалістичним.

«Я вважаю, що наступного року інфляція буде трохи менше 10%», – зазначив економіст.

Олександр Савченко переконаний, що бюджетний дефіцит буде зменшуватися: «Бо під час виборів я не вірю, що ми знайдемо джерела нових кредитів. Тобто в нас залишаться міжнародні фінансові організації, а на зовнішні ринки вихід буде дуже дорогий».

Експерт зауважив, що функція очільника уряду полягатиме у тому, що він прийматиме непопулярні рішення, як-от підвищення цін на газ для населення.

«Перед виборами соціальний популізм стає у квадраті. Це і так хвороба українських політиків, а перед виборами – це просто божевілля. Зараз розпочнуться проекти з підвищення мінімальної зарплати, мінімальної пенсії, зменшення тарифів, збільшення фінансування будь-яких регіонів. А завданням Гройсмана буде наполягати на своєму, інакше буде втрачена можливість подальшої співпраці з МВФ, а отже, ми не зможемо профінансувати навіть 2,2% бюджетного дефіциту», – зазначив економіст.

Олександр Савченко додав, що в держави є ще такий «залізний» інструмент для вирішення усіх проблем, як емісія. З його слів, можна надрукувати гроші і збільшити пенсії, мінімальні зарплати. З його слів, ціни «наздоганяють» таке зростання за один-два місяці, а курс – протягом трьох років. Експерт наголосив, що у виборчий період приймають популістські рішення, наслідки яких припадають на післявиборчий період. І така ситуація, зауважив Олександр Савченко, не змінюється 27 років та не зміниться під час майбутніх виборів. Іншими інструментами держави, додав експерт, що ведуть до збільшення доходів бюджету, є інфляція та девальвація.

Нагадаємо, Україна та ЄС у п’ятницю підписали Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду ЄС із Нацбанком щодо програми макрофінансової допомоги ЄС на суму 1 млрд євро.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що нова програма макрофінансової допомоги ЄС Україні в розмірі одного млрд євро передбачає 18 умов, шість з яких необхідно виконати для першого траншу і 12 – для другого.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман написав у Тwitter, що рішення про надання Україні 1 мільярда євро від Європейського Союзу набуло чинності.

Як повідомляли раніше, кожного року Україна витрачає на обслуговування зовнішніх боргів, які були накопичені у попередні роки, 5 мільярдів доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-28 09:10 :25