п'ятниця, 14 вересня, 2018, 20:35 Політика
Економіст пояснив, чи варто пишатися заробітчанам біометричним паспортом
ZIK
ZIK

Інформація щодо 10 мільйонів українців із біометричним паспортом – неоднозначна, бо за «безвізом» вони можуть перебувати в ЄС лише 90 днів протягом півроку. З точки зору туризму й короткотермінового відвідання Євросоюзу – це нормально, а з точки зору працевлаштування – це складна процедура.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Олексій Плотніков.

Як повідомлялося, цими днями в Україні очікується видача десятимільйонного біометричного паспорта. Отже, всі прогнози про непотрібність його для громадян не справдились. Про це заявив під час зустрічі «Ялтинська європейська стратегія» у Києві Президент Петро Порошенко.

«Інформація щодо 10 мільйонів українців, які отримали біометричний паспорт – неоднозначна, тому що за «безвізом» вони можуть перебувати в межах Євросоюзу 90 днів протягом півроку. Якщо вони їдуть на заробітки, то це нелегальне працевлаштування. З цієї точки зору, пишатися виключно 10 мільйонами паспортів – це те ж саме, що пишатися тим, що в Україні нема перспектив для цих громадян. З точки зору туризму й короткотермінового відвідання Євросоюзу – це нормально, а з точки зору працевлаштування – це досить складна процедура», – зазначив економіст. 

Відповідаючи на запитання ведучого, чи може бути користь від трудової міграції для країни, бо Україна вперше зіткнулася з тим, що це відбувається масово, пан Плотніков сказав, що якщо це стосується легальної трудової міграції, то в цьому нема нічого поганого.

«Якщо є легальне працевлаштування – це можливість отримати досвід роботи в умовах конкурентного ринку, подивитись на інші умови і привезти цей досвід в Україну. Це абсолютно нормально. Але якщо це некваліфікована праця, то такий досвід навряд чи нам потрібен, його можна й в Україні здобути», – відповів Плотніков.

Також у відповідь на запитання ведучого, що про це каже досвід сусідніх європейських країн, наприклад, Польщі та країн Прибалтики, де вже відбувалася така трудова міграція, економіст сказав, що на макроекономічні показники це впливає непогано.

«До Великої Британії прагнуть потрапити поляки, тому що там вища заробітна плата, ніж у Польщі. До речі, є така практика, коли громадяни України їдуть до Польщі, купують там польські документи і прагнуть перетнути таким чином кордон із Британією, щоб нелегально попрацювати там», – розповів гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 16:42 :16