п'ятниця, 14 вересня, 2018, 21:50 Політика
Андрій Ніколаєнко: РФ – у складному стані, але змагатися потужностями економік нам не можна
ZIK
ZIK

Україна має запропонувати і східним, і західним сусідам власне бачення відносин, проте воно має бути не голослівним, а підкріпленим відповідними кроками.

Таку думку в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK висловив лідер партії «Основа» Андрій Ніколаєнко.

Гість програми наголосив, що якби українці примушували владу бути послідовною, щоб вона не порушувала ту вимогу, яка була затверджена 1991 року на референдумі й полягає в тому, що Україна має бути постійно нейтральною державою, то відбувалася б системна робота, й не було б російських баз у Криму. З іншого боку, додав Андрій Ніколаєнко, Україна «не кидалася би в обійми НАТО», а розбудовувала свою армію.

Гість програми переконаний, що нейтралітет – єдина запорука розвитку власного війська: «Я не вірю у те, що НАТО чи будь-який інший сусід нас захистить».

З його слів, Україна має запропонувати і східним, і західним сусідам власне бачення відносин, проте воно має бути не голослівним, а підкріпленим відповідними кроками. Андрій Ніколаєнко вважає, що Захід має бачити реформи в Україні та продовжувати санкції проти РФ, які, своєю чергою, сприятимуть тому, щоб держава-агресор пристала на пропозиції нашої країни.

«Сьогодні не тільки Україна перебуває у складному економічному становищі, РФ теж у складному економічному стані, але це така ситуація, що доки товстий схудне, то худий помре. Нам не можна зараз змагатися потужностями економік, тому що в них було більше «жиру», запасу, вони готувались до цього. Понад те, в нас – інші стандарти, безвіз, і ми втрачаємо велику кількість українців», – зазначив Андрій Ніколаєнко.

Політик вважає, що потрібно зупиняти війну та повертати Донбас, нагадавши про план реінтеграції Донбасу Сергія Тарути, миротворчу місію, відновлення соціальних виплат мешканцям тимчасово непідконтрольних територій, про що заявляли раніше. Тепер, наголосив Андрій Ніколаєнко, про це говорить влада, а спецпредставник США Курт Волкер заявив, що Україна недостатньо робить для того, щоб громадяни, які мешкають на тимчасово окупованих територіях, не були відрізані від України.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко провів зустріч зі спеціальним представником Сполучених Штатів Америки Куртом Волкером.

Співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі. Під час зустрічі було наголошено на важливості продовження санкційної політики проти Росії до повної деокупації української території.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 17:41 :29