Новини » Події 13 вересня, 2018, 10:16
Житель Луганщини отримав 4 роки тюрми за хабар прикордоннику

Апеляційний суд Луганської області засудив чоловіка до чотирьох років тюрми за передавання 10 тисяч гривень хабара прикордоннику. Але могло вийти по-іншому.

Про це повідомляє «Судовий репортер», посилаючись на вирок суду.

Як виявилось, місцевий передав хабар начальнику відділу прикордонної служби «Лозно-Олександрівка» Луганського прикордонного загону.

Він хотів знати, коли прикордонники перебувають на держкордоні, щоб «тихенько» перегнати рогату худобу через кордон, щоб ніхто не знав.

«Вироком суду першої інстанції дії обвинуваченого були кваліфіковані за ч.1 ст. 369 КК з посиланням на те, що начальник відділу прикордонної служби «Лозно-Олександрівка» не є службовою особою, яка займає відповідальне становище. Суд засудив до його до 4 років позбавлення волі, але звільнив від відбуття покарання з іспитовим строком 2 роки», – зазначає видання.

Попри це, на думку прокурора, цей злочин є корупційним. І чоловікові мають дати більший термін ув’язнення.

«Це корупційний злочин і суд не мав підстав застосовувати ст.75 КК та звільняти обвинуваченого від відбування призначеного покарання з іспитовим строком. Крім того, судом першої інстанції не враховано, що за такий злочин передбачено покарання від 4 до 8 років позбавлення волі, обвинувачений розлучений, не працює, щиро не покаявся у скоєному, та не сприяв розкриттю злочину», – вказує видання.

Прикордонник обіймає посаду керівника структурного підрозділу органу держвлади і відповідно до примітки 2 до ст. 368 КК України є особою, яка займає відповідальне становище. Відтак апеляційний суд кваліфікував дії обвинуваченого за ч.3 ст.369 КК.

Суд врахував, що чоловік раніше не судимий, позитивно характеризується, має на утриманні трьох неповнолітніх дітей. При цьому колегія суддів не погодилась з висновком суду першої інстанції про врахування у якості пом’якшувальної обставини вини, оскільки вину чоловік визнав частково.

Як покарання йому присудили позбавлення волі, але без конфіскації майна, враховуючи, що тяжких наслідків від злочину не настало, а обвинувачений має на утриманні трьох неповнолітніх дітей.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-20 10:58 :00