Новини » Події 13 вересня, 2018, 18:43
У представництві Президента в Криму заявили про незаконні свердловини води «Титану»
Фото з відкритих джерел.
Фото з відкритих джерел.

На території кримського «Титану» незаконно пробурено десять свердловин, які качають воду з озера, розташованого в Херсонській області.

Про це в ефірі телеканалу ATR заявив перший заступник постійного представника Президента України в АРК Ізет Гданов.

«На території заводу «Кримський титан», який став причиною екологічної катастрофи на півночі окупованого Криму, пробурено близько десяти незаконних свердловин, які качають воду з озера, яке знаходиться в Херсонській області», – повідомив Гданов.

Таким чином, підкреслив український чиновник, екологічні збитки Херсонській області «Кримський титан» завдає не лише забрудненням повітря, а й викачуванням прісної води з підземних джерел.

Як наголосив Гданов, проблемою є те, що ні Україна, ні міжнародні організації не можуть потрапити на територію заводу, щоб «розібратися з ситуацією».

«Ми прекрасно розуміємо, що зайти на територію заводу і розібратися з ситуацією, яка склалася, ми теж фізично не можемо. Міжнародні незалежні організації не пускає Росія, бо вона не хоче показувати, що там насправді відбувається», – сказав Гданов.

На півночі окупованого Криму – в Армянську – стався викид невідомої речовини в атмосферу. Через нього утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев.

Ймовірною причиною цього називали випари вмісту кислотонакопичувача, який використовує завод «Кримський титан».

Про це активно відреагували користувачі соцмереж.

Почали з’являтися повідомлення, що через хімічні випаровування в Армянську, на півночі окупованого Криму, металеві предмети покриваються іржею і навіть запаковані таблетки зеленіють.

Згодом прес-служба Азово-Чорноморського регіонального управління Держприкордонслужби України повідомила про те, що на Херсонщині прикордонники зафіксували факт хімічного забруднення з території окупованого Криму. Український омбудсмен передала інформацію про екологічну катастрофу в Армянську в ООН і ОБСЄ.

3 вересня токсичні хімічні речовини виявили в повітрі в Херсонській області.

Прикордонникам, які несуть службу на адмінкордоні з Кримом, видали засоби спецзахисту через хімічні викиди.

Директор «Кримського титану», розташованого в анексованому Російською Федерацією Криму, заявив, що роботу заводу повністю припинять.

Довідка IA ZIK.

Завод «Кримський титан» розташований в Армянську на півночі анексованого Криму, він є одним із найбільших у Східній Європі виробників діоксиду титану, який використовується для виготовлення лакофарбової продукції, пластмас, каучуку, гуми тощо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 17:36 :59