Новини » Київ 181

У Києві Десятинку, Щекавицю, Киселівку з’єднають туристичним маршрутом

Сходи з Пейзажної алеї в урочище Гончари-Кожум’яки у Києві. Фото: vechirniykiev.com.ua

У Києві після реконструкції сходів з Пейзажної алеї в урочище Гончари-Кожум’яки проект створення прогулянкової зони буде продовжено. Десятинку, Щекавицю, Киселівку й Старокиївську гору з’єднають туристичним маршрутом

Це був перший крок у створенні Ландшафтного парку, до якого входять сквери на Пейзажній алеї, схили Старокиївської гори, гір Десятинки, Щекавиці та Киселівки. Реконструкція здійснюється в єдиному історичному стилі з проектами реконструкції Пейзажної алеї, Алеї художників та території біля Андріївського узвозу. Про це повідомив заступник голови КМДА Олександр Спасибко, – пише «Вечірній Київ»

Коштувала перша черга проекту доволі дорого, але потрібно було виконати великий обсяг робіт.

«Хочу наголосити, що вартість робіт з реконструкції сходів складає 15 млн грн», – повідомив заступник голови КМДА. – Загальна ж вартість проекту реконструкції та облаштування території частини туристичного маршруту від Пейзажної алеї до Андріївського узвозу склала 89,3 млн грн. За ці кошти проектом було передбачено і виконано низку робіт: організацію пішохідного руху із зонами відпочинку, благоустрій та озеленення території, будівництво одноповерхової будівлі громадської вбиральні, встановлення тривожної кнопки, встановлення камер відеоспостереження на сходах та алеї, зони доступу до WI-FI, встановлення лав, облаштування оглядових майданчиків. Виконані такі вартісні роботи, як інженерні укріплення – підпірні стіни для захисту від зсувів, створено штольневу дренажну систему для відводу грунтової води зі схилів. Все встановлене освітлення – енергоефективне. Це LED світильники, у вандалостійкому виконанні. Освітлення сходів спроектовано в перилах на шині LED».

За словами Олександра Спасибка, сходи спроектовано як збірну монолітну залізобетонну конструкцію та влаштовано декоративні накладки із зносостійкої та вологозахищеної термодеревини.

«Державна аудиторська служба України провела позапланову ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Інженерний центр». Тоді, коли в інтернеті з’явилась маніпулятивна інформація про нібито «золоті» сходинки, державними аудиторами здійснювалася перевірка за нашим зверненням. Наразі підприємство отримало акт із висновками, що фінансових порушень не виявлено», – заявив заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

Замовник пильно стежить за якістю виконання робіт, тож проводять перевірки, підготовлені дефектні акти і всі недоліки робіт, і всі зауваження швидко усувають. Кияни та гості міста мають не тільки можливість користуватися відновленими, чудовими сходами, що ведуть на Поділ, а й отримали оновлену і облаштовану зону відпочинку на прилеглій території.

Loading...
Loading...
Loading...