Новини » Політика 13 вересня, 2018, 11:45
Тизенгаузен про підозру міністру Омеляну: Такого від НАБУ я не чекав
ZIK
ZIK

Підозру Володимирові Омеляну могли винести, щоб отримати доступ до його телефону, пошти чи інших носіїв інформації. Та, якщо причини таких дій справді були надуманими, як стверджує міністр, йому нічого боятись Адже навіть ті справи, які НАБУ відкривало і проти більш одіозних персонажів, не отримали свого судового завершення.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловив політтехнолог Борис Тизенгаузен.

Коментуючи підозру, яку сьогодні вранці НАБУ вручило Омеляну, він зауважив: Антикорупційному бюро важко дорікнути у політичній заангажованості. Адже свої дії інституція завжди підкріплює певними фактами, нехай і не завжди добре підготованими.

«Мені особисто подобається Омелян. Він доволі технологічний, хоча часом заноситься у деякі популістичні речі, та загалом виглядає більш виграшно, ніж інші міністри. Тому хочеться дочекатись подробиць цієї справи», – наголосив Тизенгаузен.

Сам очільник Мінінфраструктури наголошує, що зазначене провадження відкрили після його візиту під суд над Мартиненком. Та політтехнолог наголошує: якщо Омеляну дійсно нічого боятись, міністр може бути спокійним. Адже навіть справа проти «одіозних персонажів», яким НАБУ вручало підозри, так і не дійшли до суду.

«Якщо все відбувається так, як говорив Омелян, це доволі сумнівні причини. Однак, низка фігурантів не лише у справах НАБУ, а й тих, що веде МВС чи ГПУ, наголошували, що таке вручення є підставою для прослуховування телефонів, зчитування інформації із різноманітних носії. Вже там і знаходять все, що потрібно. Однак, чесно кажучи, я не чекав такого від НАБУ. До того ж, сумніваюсь, що Мартиненко контролює бюро і здатен пригнати якихось слідчих та запустити справу проти Омеляна», – зазначив Тизенгаузен.

У свою чергу політолог Олег Саакян погодився, що розслідування проти більш одіозних персонажів не отримали свого логічного завершення. Тому Омеляну не слід хвилюватись, що його «одразу закриють».

«До того ж, вручення підозри справді може бути пов’язане із прослуховуванням. Тут можуть отримати певний «гачок», на який вдасться підвісити міністра, щоб убезпечити себе на передвиборчий період», – вважає Саакян.

Він наголосив: НАБУ завжди змушене діяти у протокольному режимі – із чіткими нормами та алгоритмами.

«Відтак, НАБУ може бути інструментом у різноманітних політичних таборах, щоб зводити порахунки», – зауважив політолог.

До того ж, за його словами, НАБУ просто потрібно і демонструвати свою діяльність.

«Вони ж розуміють, що є персоналії, справи проти яких саботуватимуться. Відповідно й можуть обирати ті «жертви», щодо яких вчинятиметься найменше перешкод. Потрібно розуміти, що у нас вся система вибодувана ще за радянською калькою. Усі, хто ухвалюють рішення в українських органах влади, завжди ходять по лезу бритви», – переконаний Олег Саакян.

Як повідомлялось, сьогодні вранці детективи НАБУ повідомили про підозру міністру інфраструктури Володимиру Омеляну. Його підозрюють в отриманні хабара та декларуванні недостовірної інформації.

Сам ж Омелян на своїй сторінці у Facebook розповів, що співробітники НАБУ вручили йому підозру за «незаконне збагачення» десять років тому, «користування чи придбання» машини для брата і недекларування проживання в будинку впродовж двох тижнів 2016 року».  Він вважає, що справу проти нього відкрили одразу після його візиту під суд над Мартиненком.

Читайте усе за темою: НАБУ оголосило підозру Володимиру Омеляну

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 01:59 :12