четвер, 13 вересня, 2018, 23:00 Політика
Реформа освіти мала би початися з написання новітньої історії України, – екс-міністр Таланчук
ZIK
ZIK

Держава повинна виховувати українця, який буде патріотом, добре знатиме свою історію, і таке виховання потрібно починати, передусім, зі школи.

На цьому наголосив міністр освіти і науки України 1992-1994 років Петро Таланчук в ефірі програми «ДокаZ» на телеканалі ZIK.

«Україна має спаплюжену історію, адже завжди була на причепі чи до польської, чи литовської, чи до російської історії. Тому українці зобов’язані написати свою історію, адже є древнім народом, якому 10 тисяч років. Тоді як українська мова лягла в основу індоєвропейської мови, про що говорять французькі, англійські та інші поважні вчені товариства», – зауважив Петро Таланчук.

Він наголосив, що держава повинна виховувати українця, який буде патріотом, добре знатиме свою історію, і таке виховання потрібно починати, передусім, зі школи.

«Сьогодні нав’язлива експансивна політика Путіна завдала Україні такої рани, яка буде заживати століттями. Тоді як 15-20% росіян осуджують агресію проти України ще різкіше, ніж самі українці.

Тому ми повинні забувати байку про старшого брата, оскільки вона не витримує жодної критики. І саме з написання новітньої історії України потрібно було б починати освітню реформу», – наголосив Петро Таланчук.

Нагадаємо, в Україні у перші дні вересня відкрили 25 нових і повністю модернізованих шкіл. Також Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що Україна готова до нового навчального року та впроваджує нову якість освіти як довгострокову реформу, результати якої будуть відчутні через 12 років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-21 09:09 :53