Новини » Львів 13 вересня, 2018, 17:43
Поки ЛМР дає гроші на ідіотські проекти, у школах неполаковані парти, – активістка

Громадська активістка Олеся Дацко вважає, що Львівська міська рада недоцільно використовує кошти, які отримує з податків жителів міста. Поки влада кладе гроші на депозити і обдумує «ідіотські проекти», батьки мають здавати гроші на ремонт школи.

Про це вона написала у колонці для «Форпосту».

«Я вважаю неправильним здавати кошти на ремонт школи, якщо податки, які я заплатила в міський бюджет, замість скерувати на ремонт школи, поклали на депозит!» – пише пані Дацко.

За її словами, ЛМР має найбільший обсяг депозитів серед усіх міських рад в Україні. Так, у червні цього року ця сума становила 569 мільйонів гривень. А зараз це – понад 600 мільйонів.

«У мене питання: навіщо ми маємо здавати на ремонт класу, охорону і т.д., якщо наші податки, замість забезпечити нормальні умови дітям, поклали на депозити?» – зазначає вона.

Активістка закликає не слухати «службовців, які кажуть, що це кошти, які виділені на фінансування проектів на цей рік і вони заберуть їх до грудня». Адже станом на початки січня кожного року ЛМР на депозитах має «шалені кошти».

Окрім того, активістка обурюється, чому ЛМР виділяє кошти на незрозумілі проекти на кшталт відновлення Пелчинського ставу чи вносить у статути «фантомних підприємств і товариств».

«Ну, наприклад, створеного комунальною структурою ТзОВ «Львівські традиції» має статутний капітал близько 40 млн, які йому дали з бюджету Львова. Хтось знає, чим займається ця небесна структура? Навіщо вона львів’янам, якщо в нас неполаковані класи, а подекуди немає навіть парт?» – питається пан Дацко.

Також вона вважає, що батьки мають вимагати, щоб школи охороняли муніципали за бюджетні кошти. А не найняті приватники.

«Принаймні про це проголосували громадські слухання, організовані ГО «Батьківська рада Львівщини» в грудні 2017 р. Також таке рішення підтримала сесія Львівської міської ради, але чомусь його не виконує. Ми сплатили податки до бюджету, і за них мають забезпечити охорону».

«Якщо Львівська міська рада має кошти, щоб подарувати мільйони наших податків приватним навчальним закладам (наголошу: не оплатити навчання дітей, а просто передати приватним навчальним закладам, що є порушенням закону), очевидно, що вона може роздаватися нашими податками лише після того, як у комунальних школах все ок», – зазначає вона.

Тож активістка закликає сповістити представників влади, що кошти потрібно розподіляти доцільніше, адже це неправильна ситуація, коли батьки здають гроші на ремонт у школах, хоч до того сплатили кошти у міський бюджет у вигляді податків.

«Давайте будемо вимагати, щоб замість скеровувати кошти на ідіотські проекти типу фунікулера на Високий замок чи Пелчинського ставу ЛМР забула, поки у нас недостатньо шкіл і садків, закладів дозвілля, а діти у них не мають належних умов для навчання!» – закликає вона.

Також пані Дацюк додала, що близько 60 % нашого міського бюджету формується за рахунок податків на доходи фізичних осіб (тобто з оподаткування зарплат).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-20 08:03 :06