четвер, 13 вересня, 2018, 15:04 Політика
Лариса Ніцой б’є на сполох через скандальний підручник з російської мови. МОН переводить стрілки
Фото: facebook.com/larysa.nitsoi
Фото: facebook.com/larysa.nitsoi

Міносвіти України повернуло у школи пропагандистські підручники з російської мови для 3 класу. Зокрема, йдеться про школу у селищі Коцюбинське на Київщині, про що повідомили обурені батьки.

Про це повідомила письменниця Лариса Ніцой.

«Шок. Що. Це. Таке.

Гриневич повернула в школи підручник з двоглавим орлом і російським триколором.

Фото: facebook.com/larysa.nitsoi
Фото: facebook.com/larysa.nitsoi

Два роки тому, зі скандалом, нам вдалося цей підручник зняти. Пам’ятаєте, Nataliya Melnychuk, Maksym Potapchuk, Олена Розвадовська наш похід в Міністерство освіти. Ось і посилання на ЗІК 2016 року, що МОН вилучає цей непотріб.

Сьогодні ці підручники знову в школах. Активістка Марина Зеленюк «накопала» на сайті Міністерства освіти рекомендацію використовувати цей підручник знову на уроках російської мови в 1-3 класах для шкіл з українською мовою навчання.

Фото: facebook.com/larysa.nitsoi
Фото: facebook.com/larysa.nitsoi

Що?! Школи з українською мовою навчання перші класи вчать мокшанську мову?! Двоглавого орла і триколор? Наші маленькі українські дітки???!!!!

Фото: facebook.com/larysa.nitsoi
Фото: facebook.com/larysa.nitsoi

Відкрила сайт МОНу і пережила реальний шок. Я ж цей підручник два роки тому вилучила! Затряслися руки. Якби переді мною була в ту мить міністерка, я б не знаю, що їй зробила. К…ва. Прибила б.

Люди, кого ви привели до влади? У Порошенка найбільша фракція в парламенті. Він би міг ініціювати її зняття...

... І тільки борди насміхаються вздовж дороги: «Мова рятує серце...». Я думала, що серце рятує валідол. Мені він зараз точно потрібен з кардіошвидкою.

У них кругова порука», – написала Лариса Ніцой у Фейсбуці.

Письменниця повідомила, що готує з цього приводу листи в СБУ та Генпрокуратуру. Також звернулася до нардепів.

А у коментарі IA ZIK Лариса Ніцой повідомила: є конкретні приклади, що цей підручник досі використовується у деяких школах, зокрема у селищі Коцюбинське на Київщині, про що повідомили обурені батьки.

«У Коцюбинському під Києвом цей підручник досі у школі використовується. Мама одного із учнів була дуже обурена, просила допомоги – і от я втрутилася. Там директор школи маніпулює. Ніхто ж не вникає у тонкощі педагогічної кухні – якщо директор так каже, то, мабуть, так і є. Батьки, коли зверталися до директора з тим, чому діти досі російську вчать, чи можна вивчати якусь іншу мову, а директор сказала: ні, не можна, у нас так у статуті прописано, у нас російська мова обов’язкова. Я відкриваю статут гуманітарного ліцею, там написано – мова навчання українська. Якщо у школі мова навчання українська, то це означає, що в цій школі викладання мови меншини, якою є у тому числі російська, не обов’язкове. Її можна обрати, якщо батьки хочуть, але якщо не хочуть – ніхто не має права їх примусити», – повідомила Лариса Ніцой.

З її слів, у Коцюбинському директор школи нав’язує викладання російської мови, використовує незнання батьків.

Як повідомила Л.Ніцой, практикується і таке, що російську мову у школах викладають як другу іноземну, хоча на сайті Міносвіти немає навчальних планів з російської мови як іноземної,а лише як мови нацменшин.

«Російська не належить до іноземних мов, це мова меншини. Батьки цього не знають, а це трохи інший смисловий ряд – одна справа, коли ти вивчаєш іноземну мову, а інша справа, коли ти вивчаєш мову меншини», – пояснила Л.Ніцой.

Заяву Лариси Ніцой щодо підручників прокоментували у Міносвіти. Як повідомив учора, 12 вересня, заступник міністра освіти у науки Павло Хобзей у коментарі OBOZREVATEL, Міносвіти України ще в 2014 році звернулося до видавництва «Генеза» з вимогою передрукувати скандальну сторінку із російським гербом.

За словами Хобзея, опублікований у мережі екземпляр підручника з російської мови для молодших класів – застарілий.

«Відповідна сторінка видрукувана, а також доставлена місцевим органам самоврядування для поширення в установах. Там цю сторінку мали переклеїти. Міністерство освіти повністю виконало свої зобов’язання, але школи перебувають у сфері управління місцевих органів самоврядування – одні одразу виконали вимогу, інші не можуть виконати її досі», – пояснив Хобзей.

При цьому в МОН не мають ніяких повноважень для застосування санкцій до органів місцевого самоврядування за поширення такої літератури.

«Підзвітний Міністерству інститут, відповідальний за питання друку й експертизи підручників, декілька років поспіль неодноразово звертався до місцевих органів самоврядування із проханням переклеїти сторінку, але, на жаль, досі є регіони, де дітям видають підручник без змін», – зазначив заступник міністра.

У прес-службі МОН також заявили, що підручник без передрукованої сторінки не має спеціального грифа, тому не може використовуватися у школах.

Як повідомлялося, після скандалу у 2016 році Міносвіти заявило, що скандальний навчальний посібник з російської мови для третьокласників, у якому йдеться про «велич Росії», буде вилучено з користування у школах.

Читайте також: В Україні заборонили дітям без щеплень відвідувати садки та школи, – указ МОЗ і Міносвіти

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 08:51 :51