Новини » Економіка 13 вересня, 2018, 22:34
Експерт закликає відмовитися від доларових депозитів
ZIK
ZIK

Для зменшення впливу іноземної валюти в банківському секторі в Україні потрібно відмовитися від доларових депозитів. Також потрібна повна заборона валютних кредитів. Всі, хто є резидентами України, повинні брати кредити і розраховуватись лише у гривнях.

Про це в ефірі програми «Vox populi» (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив економіст Борис Кушнірук.

Відповідаючи на запитання глядача, наскільки може позитивно вплинути на економіку України те, що більшість українців почнуть відмовлятися від іноземної валюти і будуть розраховуватись лише гривнею, пан Кушнірук сказав, що думка про дедоларизацію економіки є вірною.

«Ми ніколи не зможемо змусити українців зберігати кошти в гривні, якщо вони усвідомлюють, що в нас слабка економіка через непередбачувані дії різних урядів. І гривня в цьому випадку доволі суттєво знецінюється, у нас зростає попит, у нас зростають доходи, і це автоматично призводить до тиску на національну валюту. Тому що ми все імпортуємо», – зазначив економіст.

Водночас пан Кушнірук є прихильником дуже суттєвого зменшення впливу іноземної валюти і, в першу чергу, в банківському секторі. Він підтримує ідею практично повної відмови від доларових депозитів.

«Вони можуть бути, але лише для поточних розрахунків, тобто щоб за ними не сплачувались ніякі відсотки. Водночас потрібна повна заборона валютних кредитів. Тобто всі, хто є резидентами України, повинні брати кредити виключно в гривнях і розраховуватись у гривнях.

Якщо вам потрібно здійснювати операції для експорту чи імпорту, будь ласка, беріть кредити в гривні, а якщо вам потрібна валюта – йдіть і купуйте. І це суттєво може зменшити попит на валюту, але не за один рік. Знову ж таки, якщо гривня залишатиметься слабкою в економічно слабкій моделі, то нічого не буде», – констатував Борис Кушнірук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 00:56 :10