Новини » Події 13 вересня, 2018, 14:45
Депутат Лапін про справу Омеляна: Обвинувальний вирок має бути або щодо міністра, або щодо НАБУ
ZIK
ZIK

Критерієм діяльності НАБУ є обвинувальні вироки суду і повернуті державі награбовані кошти. У справі міністра інфраструктури Володимира Омеляна наразі надто мало інформації. Однак, у будь-якому разі суд мусить винести обвинувальний вирок: або міністру, або людині, яка його звинуватила.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» говорив народний депутат Ігор Лапін.

«Чесно кажучи, я би не хотів пов’язувати юридичні питання з політикою. Тому не можу коментувати те, що вручення підозри від НАБУ Омеляну співпало з його візитом під суд над Мартиненком», – каже нардеп.

Втім, Ігор Лапін каже, що у будь-якому разі у справі міністра інфраструктури Володимира Омеляна має бути обвинувальний вирок суду. Адже, він наголосив: в Україні діє презумпція невинуватості.

«Критерієм істини будь-якої кримінальної справи є вирок суду. Однак, щоб уникнути політичних спекуляцій, наголошу: обов’язково має бути обвинувальний вирок. Тільки питання: обвинувальним по кому? Тут вже питання до фаховості юристів, захисту і обвинувачення. Тобто: за незаконне притягнення до кримінальної відповідальності хтось має сісти. Або ж навпаки: вирок суду має бути обвинувальний, якщо дійсно там є незаконне збагачення зі сторони міністра», – зазначає експерт.

Нардеп зізнається, що без матеріалів кримінального провадження досить важко коментувати ситуацію.

«Як політик можу сказати, що в нас дуже часто заводять кримінальні провадження, які залишаються без вироків суду», – підкреслює Ігор Лапін.

Він підкреслює: влада дала повноваження правоохоронним органам, тож вони зобов’язані відповідально працювати.

«Ми дали повноваження, зокрема, новоспеченим НАБУ і САП. Нехай показують свою роботу. Якщо суд з’ясує, доведе і визначить, що Омелян винен – я скажу «Слава Україні!». Коли ж його справа – це політична гра, її «протягнули» незаконното і лише з політичних міркувань, я хочу побачити обвинувальний вирок проти особи, яка це все зробила», – зазначає Ігор Лапін.

Нагадаємо, детективи НАБУ повідомили про підозру міністру інфраструктури Володимиру Омеляну. Його підозрюють в отриманні хабара та декларуванні недостовірної інформації.

Читайте усе за темою: НАБУ оголосило підозру Володимиру Омеляну

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 16:48 :41