Новини » Суспільство

Білоруська ПЦ МП висловилася проти «агресивного втручання» Константинополя в церковні справи УПЦ

Синод Білоруської православної церкви (БПЦ) МП виступив зі зверненням, в якому висловив протест проти рішень Константинопольського патріархату по Україні, назвавши їх «агресивним втручанням».

Про це повідомляє УНН.

Білоруська ПЦ МП висловилася проти
Митрополит Мінський і Заславський, Патріарший Екзарх всієї Білорусі Павло

«Синод Білоруської православної церкви ухвалив одноголосно і одностайно підтримати позицію Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і Священного Синоду Російської православної церкви у зв’язку з призначенням двох ієрархів Константинопольського Патріархату – архієпископа Памфілійського Данила і єпископа Едмонтонського Іларіона – «екзархами» Константинопольського патріархату в місто Київ», – йдеться у зверненні синоду, опублікованому на офіційному сайті БПЦ.

Відзначається, що Синод вирішив прийняти дане рішення аби висловити протест «проти діяння Константинопольського патріархату, оскільки воно являє собою агресивне втручання однієї помісної церкви у внутрішні справи іншої помісної церкви, спрямоване на підрив основ міжправославного миру і єдності».

У БПЦ також висловили підтримку митрополиту Київському і всієї України Онуфрію (УПЦ МП) і заявили про «нерозривній духовну єдність православних християн братніх народів Білорусі, Росії та України, чад Російської православної церкви». Крім того, Синод закликав «духовенство і паству Білоруського Екзархату підносити сугубі молитви до Господа про якнайшвидше вилікування і подолання ситуації, що склалася, про напоумлення і покаяння тих, хто провокує церковні негаразди і розколи, а також про добрий стан Української Православної Церкви та утвердження миру на землі України».

Як повідомлялось раніше, в РПЦ пригрозили Константинополю.Loading...