Новини » Регіони 12 вересня, 2018, 17:17
Земля тернопільських селян працюватиме на бізнес Саудівської Аравії

Саудівська компанія Saudi Agricultural and Livestock Investment Company (SALIC) купує український агрохолдинг «Мрія», що має угіддя на Тернопільщині.

Відповідну угоду, яку анонсував президент України Петро Порошенко під час зустрічі з представниками Саудівської Аравії в Києві в середу, прокоментували в Тернопільській облдержадміністрації.

В ОДА зазначили, що агрохолдинг обробляє значну частину землі на території Тернопільської області. Також до його складу входить чотири елеватори загальною потужністю 380 тис. тонн.

Найбільші розташовані в райцентрах Козова, Борщів і в селі Деренівка. Загальна потужність кожного з них становить понад 100 тис. тонн. Там зберігається зерно кукурудзи, пшениці, ріпаку, соняшнику і сої.

Окрім того, у місті Хоросткові розташований завод з обробки та виведення насіння.

В обласній адміністрації наголосили, що президент Петро Порошенко вважає підписання угоди купівлі-продажу акцій між компаніями Mriya Farming PLC та SALIC свідченням якісної зміни інвестиційного клімату в державі.

«SALIC є власністю суверенного фонду Саудівської Аравії, і він сьогодні є одним із найбільших інвесторів в сільськогосподарський бізнес по всьому світові. Рішення прийти в Україну є яскравою демонстрацією того, що Україна готова приймати таких інвесторів і створила для цього всі необхідні умови», – процитували в ОДА слова Порошенка з церемонії підписання угоди між компаніями Mriya Farming PLC та SALIC, яка відбулася в Адміністрації Президента.

Зі слів Порошенка, цей контракт стане найбільшим в агросекторі за всю історію незалежної України.

Також в ОДА відзначили запевнення Президента, що контракт не означає купівлю української землі.

«Це означає купівлю українських активів, підвищення рівня інвестицій в український аграрний комплекс і підвищення рівня технологій, які будуть сприяти підвищенню врожайності, підвищенню експорту, підвищенню надходження валютної виручки, створення високооплачуваних нових робочих місць», – пояснив Президент.

Також зазначається, що досягнуто домовленості про те, що підписання зазначеної угоди – це лише початок «надзвичайно важливого процесу» і надалі обсяг інвестицій, в тому числі SALIC і з боку суверенного фонду, в Україні будуть зростати.

Нагадаємо, «Мрія» – інтегрований агропромисловий холдинг, який має один із найбільших за розміром земельних банків в Україні. Компанія має угіддя у західних регіонах країни. Фірма оголосила технічний дефолт кілька років тому.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-16 04:11 :37