ЄС і США залишаються партнерами і друзями, незважаючи на розбіжності, – Могеріні

Високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні. Фото: EPA-EFE/OLIVIER HOSLET

Європейський Союз і США є і залишаються природними партнерами, природними друзями, незважаючи на розбіжності, які в Євросоюзу можуть бути з американською адміністрацією, заявила глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні.

«Наша співпраця міцна, тому що ми поділяємо одні й ті самі цілі й одні і ті самі інтереси, я б сказала, одне і те ж бачення світу», – заявила високий представник ЄС із закордонних справ, виступаючи у вівторок на пленарній сесії Європейського парламенту в Страсбурзі, передає Інтерфакс-Україна.

За її словами, ЄС тісно співпрацює з адміністрацією США з широкого кола міжнародних питань – від Західних Балкан до Північної Кореї, від України до Афганістану, і цей список можна було б продовжувати.

«Ми щодня працюємо разом для боротьби з тероризмом, і наша співпраця в НАТО тісніша, ніж будь-коли», – констатувала Ф.Могеріні. Вона додала, що йде спільна робота над широким колом питань: від кібербезпеки до морської безпеки.

«Персонал у США і ЄС, в тому числі військовий, сьогодні працює спільно, як ніколи раніше», – вважає глава європейської дипломатії.

«Я також бачу можливість знайти нову синергію в нашій енергетичній політиці, особливо після нашої недавньої енергетичної ради спільно зі США в Брюсселі в липні – в ті ж дні, до речі, коли відбувся саміт НАТО. І Європа, і Сполучені Штати виявляють явний інтерес до диверсифікації нашого енергопостачання. І це лише одне з багатьох питань, щодо яких наші інтереси сходяться», – продовжила високий представник ЄС.

На її думку, іншою такою сферою спільних інтересів є торгівля, особливо з Китаєм, і реформа СОТ. Розбіжності на цьому напрямку «можуть завдати шкоди як інтересам США, так і Європи».

«Але, діючи спільно, ми можемо набагато ефективніше просувати більш справедливу і чесну міжнародну торгівлю», – вважає Ф.Могеріні.

«Дозвольте мені чітко заявити: ми будемо завжди прагнути до співпраці зі Сполученими Штатами з торгівлі, як і за всіма іншими розділами. У той же час ми показали, що готові захистити наші інтереси, коли США обрали інший підхід (до взаємодії з Європою, – ред.)», – зазначила глава дипломатії ЄС.Loading...