Новини » Економіка

Який стосунок формула Роттердам+ має до ціни проїзду в трамваях і тролейбусах - пояснює експерт

ZIK

Формула Роттердам+ - це один із ключових чинників, який безпосередньо впливає на підвищення вартості проїзду в електротранспорті. Зокрема в собівартості квитків електроенергія становить 25%.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив експерт проекту "Ціни держави" Микола Малуха.

Як повідомлялося, глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Оксана Кривенко заявила, що формульне ціноутворення на енергетичне вугілля за принципом Роттердам+ обмежує ринкову силу енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова.

Відповідаючи на запитання ведучого, чи мають експерти рацію коли кажуть, що в кожному квитку на електротранспорт закладена корупційна рента Роттердам+, оскільки електроенергія займає 20-25% собівартості квитків в електротранспорті, і здорожчання електроенергії для підприємств призводить до подорожчання квитків у транспорті, пан Малуха сказав, що, звісно, вони мають рацію.

«З моменту запровадження формули Роттердам+ - із квітня 2016 року збільшення вартості електроенергії склало 37%. Тобто це не може не відображатися на вартості товарів і послуг, особливо там, де собівартість електроенергії займає ключову частину. Наприклад, у транспорті собівартість електроенергії становить 25%, а водопостачання для водоканалів - приблизно 40%. Тому ми відповідно бачимо один із ключових чинників, який безпосередньо впливає на підвищення вартості в електротранспорті», – значив експерт.

Також пан Малуха пояснив, чому цю формулу можна вважати корупційною. За його словами, логіка цієї формули полягає в тому, що при розрахунку тарифів вартість вугілля складається з його вартості в Роттердамі плюс його транспортування в Україну, але проблема в тому, що лише 5% вугілля йде морським шляхом, де ця формула доречна.

«80% вугілля виробляється в Україні. Несправедливо, коли формула для якоїсь частини вугільної продукції поширюється на все. Це лише призведе до того, що страждає кінцевий споживач, а енергетичні монополісти отримують надприбутки», – пояснив гість програми.Loading...