Новини » Регіони 12 вересня, 2018, 16:25
Встановили причину смороду в Луцьку

Останніми роками лучани все частіше скаржаться на неприємний запах у місті. Аби детально розібратися в ситуації, голова ОДА Олександр Савченко ініціював обстеження діяльності КП «Луцькводоканал» щодо додержання умов, встановлених дозволом на спецводокористування.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

За результатами дослідження встановлено, що значного впливу на якість води в річці Стир завдає КП «Луцькводоканал». Зокрема, зафіксовано 4 випадки високого забруднення води азотом амонійним та іонами марганцю, азоту нітратного та хімічного споживання кисню. Також невелике зростання забруднення води спостерігалося по фосфору фосфатів. Відтак, губернатор доручив створити тимчасову робочу групу.

Слід зазначити, що до складу робочої групи входили представники управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Держекоінспекції в області, Головного управління Держпродспоживслужби в області, Державної установи «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України», Луцької міської ради, Волинського обласного управління водного господарства, Волинського обласного центру з гідрометеорології, сектору Держводагентства в області.

Як результат, три служби виявили серйозні порушення діяльності КП «Луцькводоканал» щодо додержання умов, встановлених дозволом на спецвикористання. Це може свідчити про неефективну очистку стічних вод, що надалі може спричинити погіршення санітарно-епідемічної ситуації в місті.

Тож з метою недопущення в подальшому поширення неприємного запаху на території міста Луцька та Луцького району, причини якого можуть бути стічні води, що скидають з очисних споруд КП «Луцькводоканал», а також запобігання надзвичайної ситуації екологічного та санітарно-епідеміологічного характеру, голова облдержадміністрації безпосередньо звернувся до Луцької міської ради з проханням оперативно вжити усі необхідні заходи щодо вирішення проблеми пов’язаної з очисними спорудами підприємства.

«Проблема смороду в Луцьку є спільною для всіх нас. Тому будемо й надалі працювати над її вирішенням. Для цього потрібно знайти причини та локалізувати їх», – зазначив Савченко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 13:53 :28