Новини » Суспільство 12 вересня, 2018, 12:54
Відтепер поліція має право змусити домашнього насильника покинути квартиру жертви
Фото: Каракой Юрій/УНІАН
Фото: Каракой Юрій/УНІАН

В Україні почав діяти наказ Міністерства внутрішніх справ, що дозволяє поліцейським одразу на місці, звідки поступив виклик, убезпечити жертву від кривдника.

Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук. На своїй сторінці у Фейсбук, чиновниця зазначає, що відтепер правоохоронці, які приїжджають на місце, де відбувається домашнє насильство, можуть виписати кривднику терміновий заборонний припис. Раніше законодавство цього не передбачало.

Такий припис може містити такі вимоги до правопорушника: зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, заборону входу та перебування в цьому місці, заборону у будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Як пояснює Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко, припис кривднику виноситься у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи, щоб негайного припинити домашнє насильство.

Припис виноситься за заявою постраждалої особи, а також за власною ініціативою працівника уповноваженого підрозділу поліції за результатами оцінки ризиків.

Під час вирішення питання про винесення припису пріоритет надається безпеці постраждалої особи.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-19 16:42 :33