Новини » Політика 12 вересня, 2018, 20:35
Україні потрібен антикорупційний парламент, – нардеп Ємець
ZIK
ZIK

Україні потрібен антикорупційний парламент, тобто такий, що не формується через корупцію.

Про це в ефірі програми Vox  populi на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Леонід Ємець.

Політик не виключає, що до влади в Україні можуть прийти сили, які захочуть відвернути країну від європейського напряму. На його думку, зафіксоване у Конституції прагнення України до інтеграції у ЄС та НАТО не стане гарантією для відповідних дій. Леонід Ємець змоделював ситуацію, коли в наступному парламенті буде більше, аніж 226 обранців, які захочуть повернути курс України до РФ або до безблокового статусу. Якщо вони приймуть закон, який суперечить Конституції, цей документ буде оскаржено, зазначив політик.

«Але, маючи більшість у парламенті, ця проросійська більшість зможе міняти суддів, змінювати судову систему, змінювати правила прийняття рішень… Це означає, що вони досягнуть своєї мети у будь-якому випадку», – заявив Леонід Ємець.

На його думку, для того, щоб мати гарантії, що реваншу не буде, потрібно не записувати у Конституцію декларативні речі, а змінити виборче законодавство, зокрема запровадити відкриті виборчі списки і перетворити парламент на «антикорупційний». Гість програми пояснив, що Україні потрібен антикорупційний парламент, тобто такий, що не формується через корупцію.

«Якщо ми хочемо гарантій, що в нас не буде реваншу проянуковичівських, проросійських сил, що в нас не буде збережена діюча корупційна схема пограбування держави, нам вкрай необхідно поміняти виборче законодавство», – наголосив політик.

Як повідомлялося, Президент Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект змін до Конституції щодо прагнення інтеграції України в НАТО та Європейський Союз.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони підтримав президентський законопроект зі змінами до Конституції щодо закріплення курсу України на європейську та євроатлантичну інтеграцію.

Верховна Рада розгляне зміни до Конституції щодо євроінтеграційного та євроатлантичного курсу України на наступному пленарному тижні 18-21 вересня.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 14:35 :41