Новини » Світ 12 вересня, 2018, 3:20
Тривожні навчання: Росія на Восток-2018 відпрацьовуватиме перекидання військових за тисячі кілометрів

Росія розпочала свої найбільші військові навчання з часів Холодної війни – «Восток-2018», у яких візьмуть участь 300 тисяч військових.

Триватимуть вони до 15 вересня майже на всіх полігонах центрального та східного військових округів - повідомляє ВВС.

Останній раз військові навчання подібного масштабу в регіоні проводились ще у 1981 році, в часи Холодної війни, але зараз беруть участь навіть більше військових.

Тижневі маневри відбуваються на тлі конфлікту в Україні та напруженості між Росією та НАТО.

Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що проведення навчань виправдане, враховуючи «агресивне і недружнє» ставлення до Росії.

Китай відправив для участі 3 200 військовослужбовців, 900 одиниць техніки, 24 гелікоптери та 6 літаків. Монголія також направила декілька підрозділів, проте не розкрила їх склад.

У вівторок і середу відбудеться планування та підготовка, а фактично маневри розпочнуться в четвер. Про це заявив голова російського генерального штабу Валерій Герасимов.

Міністерство оборони РФ заявило, що у «Востоці-2018» візьмуть участь більш ніж 36 тисяч танків та бронетранспортерів, а також більш 1 000 літаків.

Навчання проводитимуть на п’яти армійських полігонах, чотирьох авіабазах та районах у Японському морі, Беринговій протоці та Охотському морі.

Залучать до 80 військових кораблів з двох російських флотів.

Росія заявляє, що зона навчань не наближатиметься до Курильських островів, щодо яких вона має територіальну суперечку з Японією.

Телеканал Міноборони Росії «Звезда» повідомив, що три бригади російських парашутистів відіграють ключову роль під час навчань на полігоні «Цугол», біля кордонів Росії з Китаєм та Монголією.

Однією з цілей є відпрацювання швидкого переведення тисяч військовослужбовців, а також літаків і транспортних засобів із західної частини Росії до східних регіонів, за тисячі кілометрів, повідомляє «Звезда».

Менші за масштабом військові навчання Росія проводила минулого року в Білорусі.

Масштаб «Восток-2018» еквівалентний силам, що брали участь в одній з великих битв Другої світової війни.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу порівняв цьогорічні навчання з радянськими «Запад-81».

Навчання «Запад-81» проходили з 4 по 12 вересня 1981 року на території Білоруського, Київського та Прибалтійського військових округів, а також в акваторії Балтійського моря і в Польщі.

«Запад-81» увійшли у військову історію як найбільші радянські маневри часів Холодної війни. За масштабом їх цілком можна порівняти з наступами, що відбувалися під час Другої світової.

На цих навчаннях відпрацьовувалась операція у Східній Європі, спрямована проти військ НАТО.

Точна кількість учасників «Запад-81» до цього часу офіційно не оголошувалась, але до них залучили не менше 100 тисяч військових та тисячі одиниць бронетехніки.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 06:39 :33