Новини » Світ 12 вересня, 2018, 18:21
«Схід-2018»: російський військовий експерт пояснив, кому РФ демонструє «міць і спритність»
ZIK
ZIK

Заявлена кількість учасників військових навчань у РФ «Схід-2018» – 300 тисяч осіб – не має жодного стосунку до реальності, і насправді участь у маневрах бере менша кількість військових. Попри це, такі навчання, незалежно від місця їх проведення, дозволяють перевірити можливість глобального перекидання військ.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK під час телефонного включення заявив військовий експерт (РФ) Олександр Гольц.

Він зазначив, що, відповідно до офіційної позиції РФ, кожного року один із чотирьох військових округів у РФ влаштовує навчання. Так, попередні військові навчання у східному окрузі відбувалися чотири роки тому («Схід-2014»).

Військовий експерт, відповідаючи на запитання, з ким готується воювати РФ, коли проводить такі масштабні військові навчання, зауважив, що зокрема у Європі РФ «розгулятися» не може, адже є договори, які обмежують проведення широкомасштабних військових навчань: «А російським військовим, очевидно, хочеться продемонструвати, насамперед, президенту, а потім – світовій спільноті свою міць і спритність».

Олександр Гольц наголосив, що оприлюднена кількість учасників навчань не має жодного стосунку до реальності, і насправді у маневрах бере участь набагато менша кількість військових. Попри це, такі навчання, незалежно від місця їх проведення, зі слів експерта, дозволяють перевірити можливість глобального перекидання військ. Олександр Гольц припустив, що ймовірними є три сценарії навчань – війна з Китаєм, протистояння США та Японії або ж широкомасштабний конфлікт на Корейському півострові.

Російський військовий експерт, коментуючи присутність військових аташе країн НАТО під час навчань «Схід-2018» у РФ, звернув увагу на те, що запрошені військові спостерігачі не матимуть можливості побувати там, де захочуть: «Їх із Путіним відвезуть разом на полігон, де вони подивляться, як чудово стріляють ракети і танки… Але велике уявлення про реальні масштаби отримати, я думаю, неможливо».

Нагадаємо, на Далекому Сході Росії почалися військові маневри «Схід-2018», які стануть найбільшими за всю сучасну історію РФ. Навчання відбудуться під керівництвом міністра оборони РФ Сергія Шойгу з 11 до 17 вересня. Загалом у них братимуть участь майже 300 тис. військових, будуть задіяні десятки тисяч одиниць військової техніки. На одному з етапів до навчань приєднаються військові з Монголії та Китаю.

Експерти вважають, що російські військові навчання «Схід-2018» – це демонстрація також для України та Грузії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 07:51 :45