Новини » Економіка 12 вересня, 2018, 20:18
Сергій Фурса пояснив необхідність 100-відсоткового підвищення ціни на газ
ZIK
ZIK

Із позиції уряду, очевидно, це є досягненням, що вони політично змогли знизити ціну. Утім з погляду української економіки варто вирішити проблему та узгодити ринкові ціни як для промисловості, так і для населення.

Про це розповів інвестиційний банків Сергій Фурса в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Як повідомлялося, міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик підтвердив інформацію про те, що найближчим часом Кабінет Міністрів підвищить ціну на газ для населення, що є однією з умов Міжнародного валютного фонду для надання країні чергового кредиту. Уряд вважає компромісним підняття на 20-30%, а не 60% сьогоднішньої вартості газу, як очікувалося.

«Із позиції уряду, очевидно, це є досягненням, що вони політично змогли знизити ціну. Утім з погляду української економіки варто вирішити проблему та узгодити ринкові ціни як для промисловості, так і для населення», – вважає Сергій Фурса.

Експерт зауважив, що уряд таким чином вирішує суто політичну проблему, щоб подати населенню це підвищення напередодні виборів та отримати транш МВФ, адже без цих коштів Україна не протрималася б взимку.

«Якщо ми говоримо про вирішення економічної проблеми, то підвищення мало би відбутися приблизно на 100 відсотків. Не знаю, чи чергове зростання вартості газу відбудеться вже наступного року, але протягом трьох наступних років ми так чи інакше дійдемо до ринкових цін. Адже підвищення газу для промисловості, що відбулося в останній рік, було продиктовано тим, що нафта зросла вдвічі», – пояснив Сергій Фурса.

Нагадаємо, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман завив, що за два тижні уряд повідомить про результати перемовин з МВФ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 18:44 :46