Новини » Політика 12 вересня, 2018, 21:25
Роман Семенуха певен, що половина інвестиційних надходжень – кошти українських олігархів
ZIK
ZIK

Якщо подивитися на джерела інвестицій, тобто з яких країн надходять кошти, то на першому місці – Нідерланди, а на другому – Кіпр, який традиційно належить до офшорної юрисдикції.

На цьому наголосив народний депутат України Роман Семенуха в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

Як повідомлялося, Президент України Петро Порошенко підтвердив прихід шведської компанії IKEA до України.

«Зростання іноземних інвестицій із часу війни відбувалося таким чином: 2015 рік – 3,8 мільярда доларів, 2016 рік – 4,4 мільярда доларів, утім у 2017-му відбулося падіння майже втричі – до 1,6 мільярда доларів. За цей рік ситуація буде такою ж, як і торік. Тому точно буму інвестицій, про що запевняє Президент, немає», – прокоментував Роман Семенуха.

Депутат також зауважив: якщо подивитися на джерела інвестицій, тобто з яких країн надходять кошти, то на першому місці – Нідерланди, а на другому – Кіпр, який традиційно належить до офшорної юрисдикції.

«Найбільш вірогідно, що це не гроші інвесторів, а кошти, «вимиті» з України за всі попередні десятиліття. Тому половина структури іноземних інвестицій до України – це коши олігархів, які вивели гроші в офшорні юрисдикції і тепер їх повертають.

Насправді, про який інвестиційний клімат можна говорити, коли озброєна банда на Харківщині нападає на беззахисних людей, щоб заблокувати вивезення урожаю. Тоді як СБУ, Нацполіція та ГПУ продовжують «кошмарити» бізнес. Відтак, каральний характер правоохоронної системи щодо бізнесу жодним чином не змінився і не сприяє надходженню інвестицій», – констатував Роман Семенуха.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 10:15 :18