Новини » Суспільство 12 вересня, 2018, 22:03
Представники суду присяжних за годину роботи в суді отримують близько 200 гривень
ZIK
ZIK

Суд сформував склад присяжних у справі екс-депутата Держдуми Дениса Вороненкова. Із семи запропонованих кандидатур Феміда обрала п’ятьох. Але не в усіх справах в Україні можна залучати таких осіб до винесення вироку.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

Наспраді в Україні є суд присяжних, і він виглядає таким чином, що в справі вбивства екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова вирішується доля двох звинувачених – Олександра Лося та Ярослава Тарасенка. Вирішується такими людьми, як голова правління ОСББ, тренер з велоспорту, безробітна, учасник організації Червоного хреста та дітей Чорнобиля. Саме такий склад присяжних сьогодні затвердив суд.

«Згідно з законом розгляд справи має здійснюватися у складі двох професійних суддів, трьох основних присяжних і двох запасних», – сказав суддя Віталій Циктич.

Щоб стати присяжним, треба занести відповідну заяву до міської чи районної ради. Бажаючому попрацювати в суді має бути більше 30 років і менше 65 років. Крім того така людина не повинна бути держслужбовцем чи адвокатом, а також не мати судимостей.

«Такі особи можуть подаватися, і їхні кандидатури розглядаються та затверджуються рішенням відповідної місцевої ради. Далі вже по автоматизованій системі обираються люди з цього списку для того, щоб брати участь в тій чи іншій категорії справ», – зазначив юрист Олександр Банчук.

За таким принципом нині відбувається розгляд справи колишніх беркутівців. За годину, кажуть юристи, присяжні отримують приблизно двісті гривень. Вони вирішують не тільки те, чи винен підсудний, а й обирають кару разом із суддями.

«Присяжні виконують ті самі функції, що й суддя в кримінальному процесі», – наголосив адвокат Віталій Титич.

Такий суд можливий лише через клопотання захисту. За звинуваченнями, котрі передбачають довічне ув’язнення, але не в усіх випадках. Наприклад, народна обраниця Надія Савченко на таких «вершителів» розраховувати не може.

«Можливо, якщо були б наслідки через терористичні дії, які б потягли за собою убивство людей, то тоді би ця справа розглядалась і присяжними зовні», – зазначив Банчук.

Фахівці кажуть, українська модель є недосконалою, бо представників народу не звільнено від думки професійних суддів. Саме цей факт мав би бути запорукою громадського контролю над ухваленням судових рішень.

Нагадаємо, нещодавно колегія присяжних у справі щодо вбивства Бузини під вигуки «Ганьба!» склала присягу.

Тетяна Гаврилюк. Павло Волошко. Олексій Осавчук, «Перші про головне»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 10:17 :57