Новини » Політика

Політолог: На президентських виборах у проросійських кандидатів немає шансів

ZIK

Російська Федерація навіть не робить ставку на президентські вибори в Україні. Немає жодних шансів, що президентом України стане проросійський кандидат. А ось на вибори до парламенту Росія покладає певні надії.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Андрій Золотарьов.

Він пригадав, що за два тижні до смерті ватажка «ДНР» Олександра Захарченка вибори в ОРДЛО було відмінено, та згодом їх таки вирішили провести в листопаді.

«Ми бачимо в цьому такий провокативно-демонстративний жест. Але я вже говорив про те, що як їх призначили, так легко можуть і знову відмінити. В серпні їх взагалі перенесли на невизначений термін. Очевидно, вони провокують реакцію України», – наголосив експерт.

Спецпредставник Державного департаменту США Курт Волкер висловив думку, що росіяни просто зволікають, очікуючи майбутніх виборів в Україні та, як наслідок, можливої зміни влади.

«Це гра на довгу перспективу. Вони не роблять жодних ставок на президентські вибори. Немає жодних шансів, що президентом України стане проросійський кандидат, і росіяни не будують ніяких ілюзій. А ось на вибори до Верховної Ради вони покладають певні надії», – підкреслив Андрій Золотарьов.

За його словами, про проросійську більшість в українському парламенті мова не йде, але в росіян є надія, що в Раді збільшиться частка сил, які відображатимуть проросійський вектор.

«Відповідно статус гравців дещо підвищиться. Зрозуміло, що ніхто не очікує на коаліцію, але програма-мінімум для Російської Федерації – це збільшити своє представництво», – каже політолог.

Окрім цього він прокоментував ситуацію з ризиками для РФ у зв’язку з підвищення пенсійного віку.

«Економічний стан Росії не такий поганий, як багатьом це здається. Але проблеми справді накопичуються. Ба більше! Мінімальна ціна для РФ другого пакету санкцій, які вступлять в дію цієї осені, складає 40 мільярдів доларів. Цих грошей справді немає», – запевняє фахівець.

У цій ситуації, каже Золотарьов, російській владі доводиться іти на кроки, що можуть порушити неписаний громадський договір.

«Ми побачили минулої неділі, що режим Путіна потрохи втрачає молодь. Це тривожні дзвінки, але я не думаю, що в найближчі роки там збереться щось схоже на Майдан. Проте перспектива вимальовується доволі серйозна. Падіння рейтингу Путіна нижче 50% доволі тривожне», – підсумовує політолог.

Loading...