Новини » Суспільство 12 вересня, 2018, 17:07
Одеська чиновниця у Києві випрошує «зелене світло» на ректорські перегони в ОНМедУ

Колишній ректор Одеського медуніверситету Валерій Запорожан, звільнений Міністерством охорони здоров’я, на виборах нового ректора навчального закладу зробив ставку на начальника міського департаменту охорони здоров’я Олену Якименко.

Про це повідомляє «Апостроф» із посиланням на «Справжню Варту», яка аналізувала схеми муніципальної-приватного партнерства в одеській медицині.

Як йдеться у матеріалі, часто одеські міські лікарні сучасного діагностичного обладнання не мають, а городяни змушені платити за необхідні аналізи приватним компаніям з власної кишені. При цьому нерідко ці ж приватні компанії орендують приміщення міських лікарень під діагностичні центри буквально за копійки.

Як заявив лікар-кардіолог міської клінічної лікарні №3 Борис Голобородько, серцево-судинна патологія залишається однією з головних причин смертності в Україні. Досить високі показники захворюваності на ішемічну хворобу серця фіксують саме в Одесі. За словами Голобородька, поки що лікарня допомагає хворим на гострий інфаркт міокарда у співпраці з комерційною структурою. Самостійно лікувати цю категорію громадян міські лікарні Одеси не можуть, адже не закуплене необхідне обладнання, а саме – ангіограф.

Місто закуповує ці медичні послуги в ТОВ «Свята Катерина-Одеса», витрачаючи на ці цілі величезні гроші. Наприклад, у відповіді на запит видання одеський міський департамент охорони здоров’я повідомив про те, що з 2016 року в рамках міської програми було направлено мільйони бюджетних коштів на закупівлю невідкладної діагностичної допомоги при гострим коронарним синдромом. Так, в 16-му році було виділено 4 млн гривень, в минулому – 14 млн гривень, в цьому – вже 14,6 млн.

Для того, щоб зберегти життя і надавати ефективну медичну допомогу хворим на гострий інфаркт міокарда, як відзначив Голобородько, Міністерство охорони здоров’я впровадило програму закупівлі ангіографів. Згідно з умовами програми, половину вартості цього обладнання платить держава, половину – місцевий бюджет. Таким чином в Україні буде розширюватися регіональна реперфузійна мережа. При цьому держава також бере на себе закупівлю матеріалів для ангіографа та підготовку кадрів для роботи з обладнанням. Вартість приладу становить приблизно до 25 млн гривень, тобто місто має виділити приблизно лише 12 млн. Але Одеса в програмі не бере участь, скеровуючи бюджетні кошти приватній компанії «Свята Катерина-Одеса».

Новопризначена керівник Одеського міського департаменту охорони здоров’я Олена Якименко заявила ЗМІ, що нічого про державну програму не знає, і місту вигідно зараз купувати медичні послуги у приватних центрів. На питання, чи планує місто таки придбати ангіограф, Якименко відповіла, що поки що до цього не дійшло.

ЗМІ пише, що ТОВ «Свята Катерина-Одеса» має міцні зв’язки з одеською владою. Так, згідно з даними аналітичної системи YouControl, до переліку засновників входить батько депутата від мерської партії «Довіряй справам» Вадима Іоргачова Дмитро Іоргачов, який також володіє компанією «Одескабель».

Також в засновниках ТОВ «Свята Катерина-Одеса» родич депутата від партії «Довіряй справам», яка має більшість у міськраді цього скликання, Людмили Себової – Денис Себов. Регулярно отримуючи мільйони з бюджету, фірма має статутний капітал лише 16 500 гривень.

«Аналогічна ситуація склалася із закупівлею апаратів магнітно-резонансної томографії або комп’ютерної томографії – місто не має власного обладнання, а спрямовує бюджетні мільйони на приватні структури. І чому, на думку міських депутатів і чиновників, Одесі вигідно витрачати гроші не на придбання власних медичних приладів, а віддавати їх приватним компаніям, у яких міцні зв’язки саме з представниками влади міста. Ніхто в цьому чомусь не бачить конфлікту інтересів, а Одеса залишається без доступної медичної допомоги, кожен день втрачаючи життя городян», – зазначає сайт «Блогер».

Тим часом, керівника міського департаменту охорони здоров’я упродовж серпня можна було зустріти на робочому місці нечасто. За словами співробітників департаменту, Олена Якименко останнім часом «не вилазить з Києва, навіть всі документи і розпорядження підписує її заступник». Сама ж вона, як стверджують у департаменті, випрошує для себе «зелене світло» на ректорські перегони.

<nbsp;>

«Якименко бере відрядження, нібито, для відпрацювання механізму реалізації міськздоров’ям медичної реформи, а сама – в кулуарах парламенту і МОЗ просить підтримати її кандидатуру на виборах ректора МедІну, говорить: «Із Запорожаном все узгоджено», – повідомило виданню «Справжня Варта» джерело в Комісії з охорони здоров’я ВР, додавши, що її кілька разів бачили тут за останній місяць.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 11:25 :32