Новини » Регіони 12 вересня, 2018, 11:11
На Тернопільщині росіянин розповів СБУ, як його вербували воювати на Донбасі

СБУ оприлюднила розмову з росіянином, який переїхав на Тернопільщину, щоб не воювати на Донбасі.

30-річний уродженець Архангельська стверджує, що офіцери ЗС РФ намагались залучити його до участі в бойових діях на території України. Про це йдеться у повідомленні управління Служби безпеки в Тернопільській області.

У СБУ зазначили, що продовжують фіксувати свідчення безпосередньої причетності Російської Федерації до виникнення збройного конфлікту на Донбасі та окупації бойовиками окремих районів Донецької і Луганської областей.

Уродженець Архангельська розповів українським контррозвідникам, що в червні 2014 року його викликали у місцевий військкомат нібито для уточнення облікових даних.

За словами росіянина, офіцери взяли до уваги бойовий досвід, який він здобув під час чеченської військової кампанії, і запропонували підписати новий контракт із збройними силами РФ для участі у військових діях на Донбасі.

Чоловік стверджує, що взамін йому обіцяли значне грошове забезпечення, матеріальну винагороду та майбутні військові відзнаки.

«Як людина, яка категорично засуджує зовнішньополітичний курс Росії, він відмовився від підписання контракту, хоча зауважує, що особисто знає значну кількість громадян РФ, які  його підписали та фактично ведуть війну на території України», – йдеться у повідомленні управління СБУ.

За даними служби, у 2015 році житель Архангельська виїхав з Російської Федерації на постійне проживання до України й оселився на Тернопільщині.

Імені чоловіка не повідомляють, зазначаючи, що у Росії залишились його батьки та родичі, які можуть зазнати переслідування.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 19:48 :38