Новини » Економіка 12 вересня, 2018, 16:18
Мінрегіон розмірковує над використанням шумової та люмінесцентної розмітки на дорогах
Люмінесцентна дорожня розмітка
Люмінесцентна дорожня розмітка

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми. Зокрема, вивчає можливість унормування в ДБН використання шумової та люмінесцентної дорожньої розмітки при будівництві нових доріг, реконструкції та капітальному ремонті існуючих.

 

Про це на своїй сторінці у Facebook. повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Новий ДБН щодо вулиць і доріг вступив в дію 1 вересня, проте ми не зупиняємо роботу над оновленням та вдосконаленням цих норм. Проводимо багато консультацій та обговорень для отримання пропозицій, що після опрацювання, можливо, будуть втілені в оновлених ДБН. Одна з таких ідей – можливість використання при проектуванні доріг люмінесцентної та шумової розмітки. Це може стати дієвим засобом підвищення безпеки руху на наших дорогах. Більшість країн світу, які вже це використовують, доводять їх ефективність. Наприклад, у Фінляндії, Данії та Швеції застосування шумових смуг дозволило досягти значного зниження рівня аварійності на дорогах та є обов’язковим для будівництва нових доріг», – зазначив він.

Шумова дорожня розмітка – це штучна нерівність: виїмка або височина, яка в залежності від призначення облаштовують вздовж або впоперек дороги. Під час наїзду на неї водій автомобіля починає відчувати суттєву вібраційну та шумову дію, що, у свою чергу, сприяє підвищенню уваги на дорозі під час руху вздовж дорожніх узбіч або перед наближенням до ділянки з підвищеною небезпекою.

Люмінесцентна дорожня розмітка (розмітка, що світиться) була вперше успішно реалізована в Нідерландах і зараз активно впроваджується в інших країнах. Розмітка підсвічується за рахунок спеціальної люмінесцентної фарби, яка випромінює світло протягом 10 годин після заходу сонця.

«Така розмітка світиться у найнеобхідніший час – вночі і до ранку поступово згасає. Це покращує видимість для водіїв у вечірній час, зменшує кількість аварій на дорогах та підвищує безпеку руху. Люмінесцентні фарби та емалі, які застосовуються для створення дорожньої розмітки, мають високі водостійкі та брудовідштовхуючі властивості», – додав Парцхаладзе.

Читайте також: Супрун повідомила приємну новину для українських водіїв

Нагадаємо, що в новому ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» передбачена можливість звуження ширини смуги руху в залежності від призначення доріг. Це сприятиме підвищенню безпеки дорожнього руху та зменшенню аварійності, збільшенню пропускної здатності вулиць та зменшенню заторів, ефективному розвитку велосипедного руху та громадського транспорту за рахунок облаштування окремих смуг для них. Оновлений ДБН вступив в дію 1 вересня 2018 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Читайте також: З 27 вересня зростають штрафи за порушення ПДР. Перелік

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 01:33 :31