Новини » Економіка 12 вересня, 2018, 13:06
Керівник «Укравтодору» похвалився хорошими показниками з виконання ремонтних робіт
ZIK
ZIK

Вперше за всю історію України обсяг виконаних ремонтних робіт на дорогах в окремих областях склав 97%. Найкращі показники у Закарпатській, Кіровоградській, Запорізькій, Волинській, Сумській, Донецькій та Тернопільській областях. Найслабшими ж виявились Миколаївська, Житомирська та Київська області.

Про це під час засідання Кабміну, яке транслював телеканал ZIK, розповів керівник «Укравтодору» Славомір Новак.

Він розповів: хоча українці наразі ще нарікають на дороги, та все ж вони позитивно оцінюють нинішні результати роботи «Укравтодору».

«За дослідженням інституту ринкових досліджень Німеччини GfK, дорожня галузь України стала лідером у рейтингу підтримки реформ. Її схвалює 62% громадян», – розповів Новак.

За його словами, цьогорічні роботи «Укравтодору» повністю відповідають Стратегії дорожнього розвитку на 2018-2022 роки. Служба фокусується на основних міжнародних та національних коридорах, виконує ремонт «за маршрутним принципом», економно та прозоро використовує кошти платників податків.

«За загальною програмою розвитку мережі доріг, а це 7 млрд. грн, здійснюємо ремонт на дорогах М-06, М-19, М-15 Одеса-Рені, М-21, М-22 та багатьох інших. Важливо зазначити, що деякі ділянки не ремонтували по 20-30 років», – підкреслив Новак.

Натомість, за його словами, «Укравтодору» лише за два роки вдалось змінити ситуацію на багатьох автошляхах.

«Звісно, перед нами ще багато роботи, однак ситуація змінюється на краще. За окремими бюджетними програмами виконуємо ремонти на таких дорогах, як «гоу хайвей». Обсяг фінансування 4 млрд. гривень, ремонтуємо дорогу від Львова до Умані. Також займаємось дорогою М-03 Київ -Харків – Довжанський, обсяг фінансування там 1,600 млрд. Проводимо і ремонт на Н-03 Житомир-Чернівці. На це було виділено мільярд гривень. Займаємось і Р-46 Харків-Охтирка за 1,200 млрд грн, на Н-31 Дніпро – Решетилівка», – розповів керівник «Укравтодору».

Окрім того, за окремою держпрограмою служба виконує ремонти на дорогах Львівської області. Обсяг фінансування цих робіт становить близько 400 млн. грн.

«Взагалі, цього року на ремонт доріг державного значення передбачено 18 млрд грн. Також вперше на дороги місцевого значення облдержадміністрації одержують субвенції у розмірі 11,5 млрд грн. На експлуатацію заплановано 3,4 млрд грн. Одразу хочу наголосити, що цих коштів не вистачає на утримання доріг, тому мусимо спільно шукати додаткове фінансування. Особливо, на підготовку до зими», – зауважив він.

Разом із тим Новак розповів: у цьому році на безпеку руху бюджетом передбачено виділення 2,6 млрд грн. Головним розпорядником коштів виступає Мінінфраструктури.

«Звісно, у нас є проблемні питання, та завдяки спільній роботі з урядом, вирішуємо їх усіх в робочому порядку», – переконував Новак.

Також він зазначив: вперше за всю історію України в окремих регіонах на другий тиждень вересня обсяг виконаних робіт становить до 97%. Найкращі показники у Закарпатській, Кіровоградській, Запорізькій, Волинській, Сумській, Донецькій та Тернопільській областях. Найслабшими ж виявились Миколаївська, Житомирська та Київська області.

«Це пов’язано із блокуванням тендерів, затвердженням проектної документації та іншими речима. Ситуацію виправляємо завдяки перерозподілу коштів із тих об’єктів, де роботи затримуються, на ті, де вони виконуються вчасно. Таким чином зменшується ризик невикористання коштів, де виникли проблеми», – розповів Новак.

Та разом із тим він підкреслив: «Укравтодор» не може за дворічний термін відремонтувати усі дороги, особливо ті, де роботи не проводились по 20-30 років.

«Загалом по країні середній показник виконання робіт становить 63% від планів. Кожного тижня ця цифра зростає. Можна сказати, що насправді зроблено значно більше. Однак, акти виконаних робіт та зарахування коштів можуть бути здійснені лише за умови перевірки якості. Тому зараз тривають такі ревізії», – наголосив Славомір Новак.


* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-26 21:18 :26