Новини » Світ 12 вересня, 2018, 7:08
Глава Пентагону їде в Македонію, щоб запобігти втручанню РФ у референдум
Міністр оборони США Джеймс Меттіс. Фото: slate.com/Getty Images
Міністр оборони США Джеймс Меттіс. Фото: slate.com/Getty Images

Міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив у вівторок, 11 вересня, про плани відвідати Македонію напередодні референдуму, який може відкрити для цієї країни шлях до вступу в Євросоюз і НАТО. Візит призначений на кінець поточного тижня.

«Я їду туди, щоб дуже ясно дати зрозуміти, що ми на стороні македонського народу», – підкреслив глава Пентагону. У той же час він висловив стурбованість з приводу можливих спроб втручання Москви в хід голосування в Македонії - повідомляє DW.

«Я стурбований цим. Ті зловмисні дії, що Росія практикувала від Естонії до США, від України тепер і до Македонії, – вона завжди адаптувала свою тактику до конкретної ситуації і завжди робила це поза всякими моральними принципами«, – зазначив Меттіс.

На 30 вересня в Македонії призначений референдум про зміну назви країни на «Республіка Північна Македонія». Цей крок дозволить залагодити багаторічну суперечку з Грецією. Причина конфлікту криється в наявності в складі Греції області Македонія. Афіни, побоюючись територіальних претензій від сусідньої держави в разі закріплення за ним іменування «Македонія», блокують вступ Скоп’є в ЄС і НАТО.

У червні глави МЗС двох країн підписали угоду про перейменування, яке повинно привести до врегулювання конфлікту. Після цього Рада ЄС повідомила про рішення дати Македонії можливість почати переговори про вступ до складу Євросоюзу в середині 2019 року. А НАТО направило Скоп’є офіційне запрошення вступити до альянсу після вирішення спору з Афінами.

11 липня Греція вислала з країни двох російських дипломатів, а ще двом заборонила в’їзд, звинувативши їх в підкупі неназваних чиновників для того, щоб перешкодити укладанню угоди з Македонією.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 10:25 :17