Новини » Суспільство 12 вересня, 2018, 15:12
Фейгін: Сущенко став об’єктом провокації знайомого у Москві
ZIK
ZIK

Політв’язня Романа Сущенка, який перебуває у Москві, звинувачують у шпіонажі за 276 статтею кримінального кодексу Російської Федерації. Йому інкримінують декілька епізодів, два з яких відбулись у травні та вересні 2016 року з його знайомим військовослужбовцем та офіцером, якого він знає 25 років. Вони спілкувалися на тему передислокації військових частин у зоні, яка розташована поруч із кордоном з Україною.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK говорив правозахисник Марк Фейгін.

«Верховний суд РФ сьогодні відмовився почути доводи захисту і виправдати Романа Сущенка, на чому наполягав захист і сам Роман, який не визнає свою провину. Але саме це  могло б допомогти йому змінити вирок та зменшити його», – розповів Фейгін.

За його словами, передача документів з Верховного суду триватиме близько шести днів, а далі їх передадуть у СІЗО Лефортово, де перебуває Роман Сущенко.

«Коли документи потраплять у СІЗО, протягом десяти днів згідно карного виконавчого законодавства людину повинні перевезти до місця відбування покарання в колонію суворого режиму. Поки ми не знаємо куди саме, тому зараз намагаємося з консульством України це з’ясувати та зробити все, щоб це була «середня смуга» Росії», – наголосив він.

Також він зазначив, що є велика надія, що Україна зможе домовитися про його обмін і не виключає, що Сущенко може написати лист про помилування до Путіна, адже це всього лиш формальність.

«Роман міг би спокійно написати прохання про помилування, незважаючи на те, що він не визнає свою вину і не збирається це робити. Адже подібні листи не означають визнання провини. Загалом, я вважаю, якщо будуть домовленості між Києвом та Москвою про те, що в результаті такої подачі прохання воно буде задоволене, то це точно матиме зміст. Наразі ж рано про щось говорити», – зазначив Фейгін. 

Тому він сподівається, що невдовзі відновиться переговорний процес щодо Сущенка, у зв’язку зі вступом у законну силу вироку, а також розповів, що його звинувачують у шпіонажі за 276 статтею кримінального кодексу Росії, де є три епізоди.

«Саме два епізоди у справі Сущенка є безпосереднім спілкуванням у Москві в травні та вересні 2016 року з його знайомим військовослужбовцем та офіцером з приводу ситуації, яка пов’язана з передислокацією військових частин у зоні, що розташована поруч із кордоном з Україною. Що на думку російських спецслужб було збором оперативної інформації, яка підпадає під статтю про шпіонаж», – сказав правозахисник.

Але, він наголосив, що так вважає лише обвинувач. Адже, найімовірніше, що на цю особу був здійснений тиск.

«На думку захисту відбулась провокація по відношенню до Романа Сущенка. Бо людина, яку він знав 25 років, вже імовірно певний час співпрацювала з російськими спецслужбами та записувала всі розмови. Тому ми вважаємо, що він це робив під тиском, а Роман став об’єктом провокації. Саме це і є фабулою процесу», – додав Фейгін.

Нагадаємо, Верховний суд Росії визнав законним рішення Московського міського суду про ув’язнення Романа Сущенка на 12 років.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-17 10:34 :44