Новини » Політика 12 вересня, 2018, 16:30
Експерт про справу Охендовського: у САП багато чудових ідей, як закривати провадження
ZIK
ZIK

САП доклала максимальних зусиль, щоб справа голови ЦВК Охендовського стала безперспективною. Зокрема, прокуратура подала запит про міжнародну допомогу, який, фактично, неможливо виконати.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» висловила експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

Вона переконана: САП зробила все, щоб у справи керівника Центральної виборчої комісії Миколи Охендовського, якого підозрюють у хабарництві, було «нуль перспектив».

«Ситник стверджує, що антикорупційна прокуратура вимагає виконання міжнародних правових доручень. І тільки тоді вони будуть думати, чи можна передавати справу до суду», – наголосила Красносільська.

Однак, на її думку, таку норму виконати просто неможливо.

«Вони вимагають, щоб закордонні правоохоронці допитали закордонних політиків. Ті ж, фактично, мали б підтвердити, що Охендовський справді витрачав гроші Януковича. Ця вимога справді видається реалістичною? Невже закордонні політики, щонайменше, знають, які там гроші витрачав Охендовський? Я думаю, що такий запит на міжнародну правову допомогу задовольнити неможливо», – переконана Красносільська.

Тож, на її думку, САП просто вигадала собі «таку прекрасну причину», щоб далі не займатись справою Охендовського і тримати в себе її необмежену кількість часу.

«За цей термін багато інших обставин можуть змінитись. Відтак, шанси притягти його до відповідальності падають із кожним днем», – заявила експерт.

Вона підкреслила: у Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ще є «багато прекрасних ідей», як закривати різноманітні провадження. Зокрема, за її словами, буквально вчора САП «знищила будь-яку можливість» притягнення до відповідальності сина міністра МВС Авакова та його колишнього заступника Сергія Чеботаря.

«За результатами сумнівної експертизи, проведеної за десять днів, фактично, зменшили суму нанесених збитків із 14 мільйонів до чотирьох. При цьому Литвин видав «дуже важливого» співучасника, який, на жаль, помер ще у 2015 році. Це найкращі традиції зливання справ прокуратурою зразків 2012 року», – обурювалась Красносільська.

Адже після цього Володимира Литвина засудили на п’ять років, із яких два становитиме випробувальний термін.

«Через два роки у нього навіть не буде судимості. Вже завтра його адвокати можуть вимагати вирішення питання доказів, тобто знищення плівки чи результатів прослуховування, як і самих рюкзаків. Тож у пана Чеботаря та сина Авакова усе буде прекрасно», – підкреслила Анастасія Красносільська.

Як повідомлялось, під час засідання суду у справі про закупівлю «рюкзаків Авакова» обвинувачений власник фірми, яка займалася пошиттям рюкзаків, Володимир Литвин, визнав провину і заявив про готовність відшкодувати збиток.  Прокуратура ж підрахувала, що різниця в ціні рюкзаків за завищеними цінами склала понад 4 мільйони гривень. Це розмір збитків державі», – заявив прокурор.

Раніше ж САП закрила розслідування у «справі рюкзаків» щодо Олександра Авакова і Сергія Чоботаря, пояснивши це тим, що вони не знали про погану якість рюкзаків.  Після цього у провадженні прибрали згадку про організовану групу, а самому Литвину пом’якшили статтю обвинувачення.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 21:16 :15