Експерт: Очищення ГПУ Луценком почалося і закінчилося на заповненні декларацій

ZIK

Юрій Луценко обіцяв реформувати Генеральну прокуратуру України. Однак всі зміни почалися і закінчилися на стадії заповнення декларацій прокурорами. У ній вони мали просто зазначити, що ніколи не брали хабарів.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK сказала експерт Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

«Два роки тому Юрій Луценко обіцяв нам, що підуть до суду справи про економічні корупційні злочини Віктора Януковича та його оточення. Проте прогресу тут нема. А що є, так це зняття європейських санкцій і, фактично, втрата надії повернути втрачені кошти державі», – говорить експерт.

Анастасія Красносільська наголосила на тому, що відбувається так звана конфіскація сторіччя по сумнівній процедурі. Існує великий ризик, що ці кошти згодом повернуть через Європейський суд з прав людини.

«Кошти Януковича треба повертати, але не у такий спосіб, щоб награбоване отримали інші крадії», – коментує експерт Центру протидії корупції.

Також Анастасія Красносільська пригадує, як рік тому Юрій Луценко проводив затримку корупціонерів.

«Це були феєричні акції затримання податківців, навіть за допомогою гелікоптерів. Що з ними відбулося згодом? Наразі ніхто з них не перебуває за гратами, а з активів знятий арешт», – нагадує експерт Центру протидії корупції.

Опираючись на це, Анастасія Красносільська, відверто не розуміє, як Юрій Луценко збирається зберігати свої політичні дивіденди.

«Очевидно, він залишається Генеральним прокурором і політиком одночасно, хоч так бути не може. Втім, який результат його роботи в Генеральній прокуратурі?»,  – ставить риторичне питання експерт Центру протидії корупції.

З точки зору реформ, Юрій Луценко також нічого не приніс, хоч і обіцяв масштабне реформування ГПУ, зауважує Анастасія Красносільська.

«Він обіцяв очистити ГПУ, однак все звелося до того, що прокурори мусили заповнити документи і поставити спеціальну позначку, мовляв, ці руки нічого не крали. На цьому все. Очищення прокуратури почалося і закінчилося на заповненні декларацій», – каже експерт.

До того ж навіть зараз Юрій Луценко не пропонує відновити роботу по оновленні ГПУ, додає Анастасія Красносільська.

«Таке враження, що на думку Юрія Луценка, все відбулося нормально. Проте ж насправді всі розуміють, що ні», – зазначає експерт Центру протидії корупції.

До слова, нагадаємо, в ГПУ замовчують рекордні премії для заступників Луценка.Loading...