середа, 12 вересня, 2018, 22:35 Економіка
Експерт назвав причину, через яку українське вугілля не можна продавати за принципом «Роттердам+»
ZIK
ZIK

Формування ціни на вугілля за принципом «Роттердам+» не включає питання доставки та якості вугілля. Як правило, викиди сірки українського вугілля складають 2-3%, на європейському ринку прийнято, щоб було до 1%. Це мало б вплинути на вартість вугілля приблизно на 5-10%.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив президент Асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк.

Як повідомлялося, глава Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Оксана Кривенко заявила, що формульне ціноутворення на енергетичне вугілля за принципом «Роттердам+» обмежує ринкову силу енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова.

«Формування ціни на вугілля як товару з Роттердаму  з ним можна погоджуватися, ми прийняли таку ціну. Але питання доставки та якості вугілля напряму впливає на теплотворність, екологічні викиди сірчистого газу та нашу екологію. Як правило, викиди сірки українського вугілля значно вищі. У нас – 2-3%, на європейському ринку прийнято до 1%. Це впливає на вартість вугілля приблизно на 5-10%», – підкреслює пан Павлюк.

Також він додав, що Україна сплачує за доставку, яка фізично не здійснюється.

«Ми переплачуємо за якість вугілля та теплотворність, які маємо гіршої якості. Плюс платимо за доставку, якої нема. Я можу погодитися з тим, що вартість вугілля так само, як вартість нафти, треба формувати відповідно до цін на світовій біржі. Але доставка, якої не замовлялося і фізично не відбувалося, немає сенсу включати», – стверджує Президент Асоціації «Енергоефективні міста України».

Також за словами експерта проекту «Ціна держави» Миколи Малухи, Європейська асоціація видобувачів вугілля підтримала формулу «Роттердам+», бо зацікавлена, щоб їхня галузь розвивалася.

«Членом асоціації є компанія «ДТЕК», яка фінансує та сплачує внески. Тому не дивно, що формула, яка працює на користь «ДТЕК», є добра», – зазначає експерт.

Доповнюючи, пан Малуха зауважує, що компанія «ДТЕК» продає електроенергію на внутрішньому ринку дорожче, ніж в Європу.

«Для населення ціна є найнижчою, але для інших споживачів вони високі. І ми не прямим шляхом це сплачуємо: через проїзд, купівлю, оплату комунальних послуг, води, в кафе, ресторанах і так далі. Що заважає дозволити імпорт електроенергії? Це єдиний товар, який заборонено імпортувати. Експорт електроенергії в Європу, який здійснює так само компанія «ДТЕК», чомусь дешевший, ніж вона продає електроенергію на внутрішньому ринку», – коментує Микола Малуха.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-18 14:09 :53