Новини » Політика 12 вересня, 2018, 15:06
Експерт: Коли Росія втратить інтерес до України, нам не потрібна буде миротворча місія
ZIK
ZIK

Росія може втратити свій інтерес до України і тоді нам не потрібна буде жодна миротворча місія. Причини для цього можуть бути різними.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політтехнолог Олексій Голобуцький.

Він зазначив, що під час голосування в Радбезі ООН про неможливість атакувати сирійську провінцію Ідліб Росія проголосувала за таке рішення. Хоча за 5 днів до цього міністр закордонних справ РФ Лавров розповідав, що Росія зробить з цією провінцією.

«З Україною ситуація трохи інша. Я впевнений, що коли Росія втратить інтерес до України, нам не потрібна буде ніяка миротворча місія. Просто в один день вишикуються колони техніки в бік Росії і за кілька днів усх, хто мали відношення до війни в Україні, виїдуть. І все на цьому закінчиться», – переконаний експерт.

За його словами, причини для того, аби Російська Федерація втратила інтерес до війни в Україні, можуть бути різними. Наприклад, Росії бракуватиме грошей для продовження фінансування війни.

«Розумієте, РФ неадекватно оцінює свої ходи. Вони запропонували миротворців, адже думали, що всі відразу ж накинуться на цю ідею і підтримають її на умовах Росії, аби було вже бодай щось. А тут реакція була зовсім іншою. По-перше, американців це взагалі не «колише», – заявив Олексій Голобуцький.

На його думку, логіка Сполучених Штатів дуже проста – вони свій внутрішній конфлікт накладають на зовнішні стосунки. Мовляв, демократи і частина республіканців намагаються довести, що Трамп – агент впливу Росії.

«І вони продовжуватимуть робити все, що йде на шкоду Росії. Тому Дональд Трамп нічого зробити не може. Коли у Путіна була ілюзія, що вони зможуть домовитись, він якось намагався. Але тепер все – до виборів Конгресу з Трампом нема про що говорити, бо він нічого не вирішує в цих питаннях», – наголосив політтехнолог.

А намагання Дональда Трампа якимось чином покращити становище ідуть йому лише на шкоду і зменшують його шанси залишитись президентом Сполучених Штатів.

«А з Європою Путін грає в іншу гру – він чекає створення антиглобалістського ультраправого фронту політиків, які будуть не тільки в Італії, а й інших країнах. Вони не проросійські за суттю, а антиглобалістські, що й потрібно Путіну. Йому потрібно розвалити ЄС, адже набагато простіше буде домовлятися з кожною країною окремо», – переконаний Голобуцький.

За його словами, скільки б Росія не вкидала грошей в такі антиглобалістські політичні сили, цей рух не пов’язаний з Росією. Мовляв, в Італії це пов’язано, здебільшого, з внутрішніми проблемами.

«Скільки б Росія не вдувала в Італію грошей, «П’ять зірок» перемогли не тому, що це проросійський рух, а внаслідок сучасної політичної кризи. Країни Європи повертаються в архаїку», – підсумовує експерт.

Нагадаємо, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак прогнозував масову втечу бойовиків з ОРДЛО в Росію відразу після запровадження миротворчої місії на Донбасі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-17 18:49 :16