Новини » Світ 12 вересня, 2018, 18:48
Дипломат Філіпчук описав очікування РФ від військових навчань «Схід-2018»
ZIK
ZIK

Суть російської політики за останнє десятиліття – відновити великий геополітичний статус, який мав СРСР 30 років тому.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив дипломат, керівник Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук.

Дипломат, коментуючи масштабні військові маневри «Схід-2018», які цими днями розпочались у РФ, зауважив, що суть російської політики за останнє десятиліття – повернути статус-кво, який існував 30 років тому в геополітиці.

«Усе, що вони роблять – відновлюють свій статус, як країни, рівної США. Адресат цих навчань – не ми, не Китай, не Європа, а США. Не Білий дім, а американський істеблішмент», – переконаний Василь Філіпчук.

На його думку, Росія демонструє, що стає сильнішою, що не боїться санкцій і демаршів стосовно дій РФ у Сирії, показує спроможність на більш серйозні кроки.

«Це абсолютно ірраціональна мотивація, яка, мені здається, є головною для того, щоб зрозуміти, що зараз робить російське керівництво протягом останніх десяти років. Вони хочуть відновити свій великий геополітичний статус, і цим визначаються усі їхні дії», – зазначив гість програми й додав, що Україна, Сирія чи військові навчання – лише частина цієї гри.

Дипломат припустив, що російське керівництво насолоджується можливістю «розірвати» інформаційний простір повідомленнями про масштаби навчань: «Вони реально провокують світ звернути на це увагу. Саме тому там є натовські аташе – це ж для них усе демонструють».

Нагадаємо, на Далекому Сході Росії почалися військові маневри «Схід-2018», які стануть найбільшими за всю сучасну історію РФ. Навчання відбудуться під керівництвом міністра оборони РФ Сергія Шойгу з 11 до 17 вересня. Загалом у них братимуть участь майже 300 тис. військових, будуть задіяні десятки тисяч одиниць військової техніки. На одному з етапів до навчань приєднаються військові з Монголії та Китаю.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-21 09:28 :14