Новини » Львів

До Львова приїде директор Українського наукового інституту Гарвардського університету

ucu.edu.ua

18 вересня до Львова прибуде директор Українського наукового інституту Гарвардського університету. Він, разом з іншими науковцями, презентуватиме історичну інтерактивну інтернет-платформу МАПА.

Про це повідомляє прес-служба УКУ.

Захід відбудеться 18 вересня з 16:00 по 17:30 у Великому залі Центру Шептицького.

МАПА: Цифровий Атлас України – проект Українського Наукового Інституту Гарвардського університету. Це – відкрита інтерактивна інтернет-платформа, відкрита для доступу всім (зокрема, науковцям, журналістам, аналітикам), хто досліджує історію і сучасне суспільство України. У проекті використані останні інновації інформаційних технологій для вивчення ключових питань української історії (модулі «Генеалогія Русі», «Історичне Поділля», «Голодомор») та сучасної соціальної і політичної географії. Перша частина семінару має на меті пояснити, що є «всередині МАПИ» і, як з нею працювати.

Дані проекту неодноразово використовували дослідники та журналісти у гарячих дискусіях на історичну тематику, зокрема під час останньої російсько-української «медійної війни» стосовно походження Анни Ярославни, а також в дискусіях навколо оцінки демографічних втрат України внаслідок Голодомору 1932-1933 рр.

Український регіоналізм, історичне минуле та «мовне» питання нерідко ставали джерелом гострих дискусій чи передвиборчих маніпуляцій. «Сучасний Атлас» – другий розділ платформи «МАПА», дозволяє всім зацікавленим власноручно здійснювати порівняльний міжрегіональний аналіз ідентичностей, мовних преференцій та практик в сучасній Україні, візуалізувати ставлення мешканців країни до історичного минулого на підставі найновіших соціологічних даних, прослідкувати перебіг «Ленінопаду» після Євромайдану.

У другій частині семінару дослідники проекту «МАПА» поділяться своїми відкриттями і знахідками, зробленими на підставі роботи з Цифровим атласом України. Зокрема, історик Сергій Плохій проаналізує динаміку та географічний вимір «Ленінопаду», зміни ставлення до радянських та нео-радянських історичних наративів та регіональне відображення цих процесів на мапі України. Демограф Наталя Левчук продемонструє, як нанесення даних на карти Атласу МАПА сприяло виявленню тих чинників, що спричинили регіональні розбіжності у демографічних втратах під час Голодомору. Соціолог Вікторія Середа розгляне проблемність макро-регіонального представлення соціологічних даних, регіональні особливості ставлення до минулого та «мовного питання» в Україні.Loading...