Новини » Політика 12 вересня, 2018, 10:12 блоги
Через «вибори» в ОРДЛО Україна може перестати виконувати Мінські домовленості

От заворушилася пустеля з питанням, а чи у відповідь на чергові незаконні вибори на тимчасово окупованих територіях український парламент не відмовиться продовжувати термін дії законів, прийнятих на виконання Мінських домовленостей?

Тут важливо врахувати кілька моментів.

По-перше, Мінські домовленості не є міжнародним договором і не накладають на Україну жодних правових наслідків. Виконувати чи не виконувати Мінські домовленості – це питання доброї волі України.

По-друге, Мінські домовленості передбачають, що виконання політичних зобов’язань України починається лише через 14 днів після припинення вогню та відведення озброєнь. Припинення вогню о 00.00 15 лютого 2015 року не наступило. Більше того, жодне з перемир’їв, які періодично оголошуються з того часу, не тривало 14 днів. Заборонене Мінськими домовленостями озброєння застосовувалось російськими нерегулярними військовими формуваннями на тимчасово окупованих територіях Донбасу постійно.

Відтак, момент «початку визначення модальностей» проведення місцевих виборів на ТОТ ніколи не наступив. Так само не наступив момент початку реалізації Україною політичних зобов’язань в рамках Мінських домовленостей.

Читайте також: Новий ватажок «ДНР» насмішив новою заявою

Законодавчі акти, що приймались українським парламентом на виконання Мінських домовленостей, були винятково актом доброї волі України.

Мінські домовленості не передбачають проведення на ТОТ інших виборів, ніж місцеві, а також їх проведення інакше, ніж за згодою України, відповідно до закону, ухваленого Верховною Радою України.

Тому дійсно чергове цинічне порушення Росією Мінських домовленостей у вигляді проведення так званих виборів на ТОТ, а також призначення якихось посадових осіб в центральних органах окупаційної влади т.зв. «ЛНР» та «ДНР», а також недосягнення припинення вогню та відведення озброєнь, є підставою для України припинити виявляти добру волю по виконанню Мінських домовленостей.

Читайте також: У Росії запропонували запропонував включити «ЛДНР» до складу РФ

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 04:21 :58