Новини » Світ 12 вересня, 2018, 17:13
Білоруська «філія» РПЦ засудила Вселенського Патріарха за призначення екзархів до Києва
Фото: church.by
Фото: church.by

Синод Білоруської православної церкви (Білоруського Екзархату Московського Патріархату) засудив рішення Вселенського Патріарха Варфоломія призначити екзархів до Києва.

Про це йдеться у заяві Синоду Білоруської православної церкви опублікованому на офіційному сайті БПЦ.

У документі, зокрема, підкреслено, що «у зв’язку з антиканонічним втручанням Патріарха Константинопольського Варфоломія у внутрішні справи Російської Православної Церкви» Синод Білоруської православної церкви вирішив «одноголосно і одностайно підтримати позицію патріарха Московського і всієї Русі Кирила і Священного Синоду Російської Православної Церкви, виражену в офіційній заяві від 8 вересня 2018 року, в зв’язку з призначенням двох ієрархів Константинопольського Патріархату «екзархами» Константинопольського патріархату в місто Київ». У документі також акцентовано, що БПЦ висловлює «протест проти діяння Константинопольського Патріархату, оскільки воно є агресивним втручанням однієї Помісної Церкви у внутрішні справи іншої Помісної Церкви, спрямоване на підрив основ міжправославного миру і єдності».

Нагадаємо, 7 вересня, стало відомо, що Вселенський Патріархат призначив своїми екзархами у Києві архієпископа Данила Памфілійського із США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні. У відповідь на таке рішення Синод РПЦ пригрозив «відповідними діями». В УПЦ МП призначення Вселенським Патріархом екзархів в Україну назвали «антиканонічним» і закликали предстоятелів православних помісних церков зібратися на собор для обговорення цього рішення патріарха.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 19:34 :11